شما اینجا هستید
اخبار استان قم » جوانان قلب سرمایه ی انسانی کشور هستند

فرمانده انتظامي استان با بيان اينکه سربازي رفتار شجاعانه را در جوانان تقويت مي کند، افزود: باید تلاش کرد تا جوانان که قلب سرمایه ی انسانی هستند محفوظ باشند تا بتوانند در این سرزمین شجاعانه در برابر وظایف خود عمل کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رهپویان قم به نقل ازپايگاه خبري پليس، سردار”کاظم مجتبايي”در دهمين جشنواره جوان سرباز که به مناسبت هفته ناجا در سالن هاش هاي سازمان ملي جوانان استان قم برگزار شد، با بيان اينکه یکی از سرمایه های با ارزش در هر کشوری سرمایه های انسانی است، اظهارداشت: در کنار سرمایه های طبیعی، تاریخی و اقتصادی، سرمایه انسانی بالاترین و ارزشمندترین سرمایه بوده و موتور محرک آن جوانان کشورند که بایستی در مقصد و محور حمایت، هدایت و نگه داشت قرار گیرند.

وي تاکيد کرد:هر کشوری از سرمایه های انسانی خود به خصوص نیرو های جوان غافل شد مطمئناً در دراز مدت دچار مشکل و خاموشی مي شود.

فرمانده انتظامي استان قم با بيان اينکه جوان ها دارای مختصات و شاخصه هایی هستند که اگر مسئولان تصمیم داشته باشند آن ها را نگهداری و حفظ کنند بایستی این مختصات را به خوبی شناخته و در جهت تقویت و کمک آن ها گام بردارند، بر شناخت مختصات سربازان و همچنين لزوم برنامه ريزي صحيح در اين رابطه تاکيد کرد.

سردار مجتبايي با اشاره به اينکه عدم موفقيت جوانان در زندگي سبب ناکامي آن ها مي شود و از نمونه هاي آن مي توان ناکامي هاي اقتصادي، اجتماعي، تحصيلي، شغلي برشمرد که در مسیر آن ها قرار دارد، گفت:بايد جوانان را در برابر ناکامي ها تقویت کرد که دچار آلودگی، سرخوردگی، گمراهی و انحراف نشوند.

وي تاکيد کرد:مسئولان بايستي تلاش کنند تا زمینه برای جایگاه شغلي، اقتصادی، تحصیلات و اجتماعی جوانان فراهم شود و اگر ظرفیت ها پر شده و یا امکانش نبود باید به شکل دیگری از وادادگی، انحراف و از دست رفتن این سرمایه عظیم جلوگیری شود.

سردار مجتبايي در ادامه هدف از برگزاري اين جشنواره را در نيروي انتظامي تقدير از جوانان و شناسايي ناکامي آن ها و تلاش در جهت رفع آن برشمرد.

فرمانده انتظامي استان قم بر لزوم تقويت ارزش هاي ديني در جامعه تاکيد کرد و گفت: برخي جوانان رفتارشان پرخاشگرانه بوده يعني اعتقاد دارند طرف مقابل بايد همانند خودشان شکست بخورد و عده اي نيز رفتار سلطه جویانه داشته و معتقدند تنها حرف و تصمیم خود درست است و هر دو اين رفتار مردودند.

وي رفتار سوم را منفعلانه دانست که فرد رفتار طرف مقابل را بهتر از خود دانسته و اين اشتباه است، تصريح کرد: رفتار چهارم شجاعانه بوده يعني در مواجهه با رفتار درست آن را مي پذيرد گرچه در مقابل رفتار خود باشد.

سردار مجتبايي با بيان اينکه تلاش در نیروی انتظامی بر این است تا رفتار شجاعانه در جوانان تقويت شود، افزود: ما باید تلاش کنیم تا جوانان که قلب سرمایه ی انسانی هستند محفوظ بوده تا بتوانند در این سرزمین شجاعانه در برابر وظایف خود عمل کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی