شما اینجا هستید
اخبار استان قم » جلو تهديدات عامدانه در محيط زيست گرفته شود

فرمانده انتظامي استان تاکيد کرد: بايد جلو تهديدات عامدانه در محيط زيست گرفته شود.
به گزارش خبرنگارپایگاه خبری رهپویان قم به نقل از پايگاه خبري پليس، سردار”کاظم مجتبايي”در دومين جلسه کارگروه قرنطينه محدودسازي و امنيت در سالن جلسات فرماندهي انتظامي استان قم که با حضور متقيان رئيس پدافند غيرعامل استان قم همراه بود ضمن تاکيد بر حفظ محيط زيست، اظهارداشت:اگر رابطه بين انسان، طبيعت و محيط زيست نباشد نابودي آن را شاهد خواهيم بود.
وي تصريح کرد:اگرچه تعادل در نظام هستي وجود دارد اما بايد انسان ها نقش خود را در اين برنامه موازنه اي ايفا کنند.
فرمانده انتظامي استان قم گفت:برخي دخالت هاي نابجا و تصنعي و اقدامات انسان ها متاسفانه باعث تغييرات در اکوسيستم شده و گياهان از بين مي روند.
وي با بيان اينکه بايد جلو تهديدات عامدانه در محيط زيست گرفته شود، گفت:بحث غذاي دام نيز اهميت بالايي داشته چون برخي مواقع تهديدات از يک منطقه شروع مي شود بنابراين نقش قرنطينه مهم است.

سردار مجتبايي با اشاره به اينکه بيماري فقط به دام سرايت نمي کند، تصريح کرد:بايد در همکاري سازمان هاي اجرايي شاهد پيوست دستگاه ها با يکديگر باشيم.
متقيان رئيس پدافند غيرعامل استان قم نيز با بيان اينکه دامشهر قم داراي ظرفيت بالايي است و مي تواند بحران زا باشد، گفت:اين مهم در سال ۹۳ طي جلسه اي در شوراي تامين و قرارگاه زيستي استان با حضور سردار جلالي و مسئولان استاني و کشوري مطرح شد.
رئيس پدافند غيرعامل استان قم افزود: بايد يک پدافند زيستي را در استان شکل دهيم در آينده رزمايشي بدين منظور برگزار و سناريو، حکم افراد و نقش آن ها در اين رزمايش مشخص شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی