شما اینجا هستید
اخبار استان قم » جشنواره فرهنگی هنری قلب فرهنگی شهر در قم برگزار می شود

مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان قم گفت: جشنواره فرهنگی هنری قلب فرهنگی شهر در قم برگزار می شودوپنجم مرداد ماه دبیرخانه آن نیز افتتاح می شود.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ، مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان قم ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت:این جشنواره در قالب فیلم کوتاه ومستند،عکس،خاطره،جملات ادبی،شعر و..در ارتباط با نماز جمعه هم اکنون در دست اقدام است ودبیرخانه آن نیز روز۵مرداد افتتاح خواهد شد وپس از آن نیز فراخوان آن در زمان مقتضی اعلام خواهد شد.
حجه الاسلام والمسلمین محمد باقر ولدان افزود:پنجم مرداد ماه سی وهفتمین سالروز تولد نماز جمعه پس از انقلاب است که اولین آن توسط فقید راحل آیت الله طالقانی برگزار شد.
وی با اشاره به بعد فرهنگی ومعنوی نماز جمعه ،خاطر نشان کرد:نماز جمعه صندوق ذخیره معنوی انقلاب ونظام است ومرکز ثقل جبهه فرهنگی انقلاب به شمار می رود وامام جمعه به عنوان نماینده رهبر وآن پدر معنوی درجامعه عمل می کند ونماز جمعه نماز جمع است وبه هیچ گروه وافرادی وابسته نیست.
وی گفت:بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری،نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهر است ،بنابر این باید به اهمیت وجایگاه این قلب توجه ویژه نمود.
چون نماز جمعه قلب فرهنگی وبصیرت افزایی یک جامعه است وتا قلب درست کار نکندبقیه جوارح نیز به درستی کار نخواهند کرد،بنابر این باید به این قلب فرهنگی جامعه به خوبی توجه ورسیدگی نمود.
وی افزود:نماز جمعه بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری،یک قرار گاه ایمان بصیرت وتقوی است،بنابر این باید قدر این قرار گاه مهم را دانست وآن را تقویت نمود تا بتواند با هجمه های فرهنگی دشمت وطوطئه ودسیسه چینی آنها مقابله کند.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما درباره برخی ازشایعاتی که از سوی برخی افراد معلوم الحال درباره غصبی بودن برخی از زمین های مصلی ،رواج داده می شود گفت:درخصوص زمین های مصلی با قاطعیت اعلام می کنم که حتی یک وجب آن نیز غصبی نبوده وتمامی آنها از سوی اصحاب آنها خریداری وتملک شده است ومن حاضرم به کسی که مدرکی دال برغصبی بودن حتی یک متر ان به ما ارائه کند،جایزه بدهم.
وی افزود:از۲۰فروردین ماه تاکنون بیش از ۱۶نماز جمعه در مصلی قم برگزار شده است ومصلی قم با ۲ونیم فضای فرهنگی به عنوان بزرگترین فضای سرپوشیده استان وسومین فضای بزرگ معنوی شهری پس از حرم مطهر وجمکران است که به شکل زیبای قدس ساخته شده است.
وی در پایان افزود:از ۶۵اشکالی که در ابتدا در این مصلی وجود داشته است،تنها ۵اشکال آن باقی مانده است ومابقی به همت وتلاش دست اندرکاران حل ومرتفع گردید وهم اکنون عمده ترین مشکل ما در مصلی قدس ،تهویه وصوت آنست.
پایان پیام/

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی