شما اینجا هستید
اخبار استان قم » جشنواره فرهنگی غذایی سلوی در قم برگزار می شود

علیرضا دانش پور گفت:جشنواره فرهنگی غذایی سلوی با رویکرد غذای اسلامی،غذای سالم،وترویج فرهنگ عفاف وحجاب،سوم مرداد ماه سال جاری در قم برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،مدیر مجتمع گردشگری آرتا استان قم ومدیر اجرایی این جشنواره پیش از ظهر امروز در گفتگوباخبرنگاران اظهار داشت:بدن سالم،نیاز به غذای سالم دارد وما به عنوان اولین مجموعه ای که گواهینامه استانداردتاسیسات گردشگری قم را دریافت نمودیم ،همواره سعی کرده ایم که در ارائه خدمات خود،در ابتدا سلامتی افراد را مدنظر خود قرار دهیم بعدش منافع اقتصادی خود.
علیرضا دانشی افزود:من با افتخار می گویم که ما ازمعدود مجتمع های خدماتی هستیم که هرگز در غذاهای ارائه شده خود از سویس وکالباس استفاده نمی کنیم وعرضه قلیان نیز در این مجتمع با توجه به ضرر وزیانهای آن به سلامتی افراد،ممنوع است.
وی درباره این جشنواره گفت:این جشنواره با همکاری ومشارکت دانشگاه علمی کاربرذی،ومساعدت امور فرهنگی شهرداری قم وشورای اسلامی شهر به میزبانی مجتمع گردشگری آرتا از ۳تا۵مرداد واز ساعت ۱۹الی ۲۴و۳۰در این مجتمع باحضور ۱۲۰نفر برگزار خواهد شد که هروز تعداد ۴۰نفر به رقابت خواهند پرداخت.
وی افزود:در بخش طبخ غذا ،دانشگاه علمی کاربردی با ما همکاری خواهند داشت ودر بخش عفاف وحجاب نیز دوستان ما در نیروی انتظامی همکاری خواهند داشت.
وی به فلسفه وجود عفاف وحجاب در این جشنواره اشاره کرد وافزود:حجاب وعفاف همواره یکی از ارکان های مهم حفظ وصیانت جامعه است وماهمواره سعی نمودیم که در مهمانی هایی که در این مجتمع برگزار میشود،حفظ عفاف وحجاب مورد تاکید قرار گیرد.
وی در ادامه خاطر نشان کرد:درنظر داریم که این جشنواره را در سالهای آینده به صورت ملی وبا برند استان قم برگزار نماییم.


در ادامه فرشید یوسفی راد،رئیس دانشگاه علمی کاربردی تهران ودبیر این جشنواره در بخش آشپزی با اشاره به اینکه اهداف دانشگاه علمی کاربردی ،کاربردی ساختن علم وعمل است،اظهار داشت:این سومین جشنواره ای است که در استان قم برگزار می شود که اولین آن در همین مجتمع،دومی آن در بوستان نرگس وسومی آن نیز دوباره در همین مجتمع در طی روزهای آینده برگزار خواهد شد.
وی افزود:برای شرکت در این جشنواره بیش از ۸۰۰نفر اعلام آمادگی کردند که تعداد ۱۲۰نفر آنها برای شرکت در این جشنواره انتخاب شدند که همه آنها از خانمها هشتند.
وی گفت:بیشتر مشارکت کننده های این جشنواره از خانمهای قمی وخانمهای سایر استانها که ساکن قم هستند می باشند.
همچنین برای قضاوت دقیق جشنواره، ما ۳داور مطرح وزبده را دعوت نمودیم.
وی درپایان افزود:در کنار برگزاری این جشنواره،ما کارگاه های آموزش طبخ غذا برای عموم با ارائه مدرک معتبر دایر خواهیم نمود.
پایان پیام/

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی