شما اینجا هستید
اخبار استان قم » توصيه پليس آگاهي استان قم پيرامون پيشگيري از سرقت منزل

رئيس پليس آگاهي استان با توجه به قرارگرفتن در روزهاي پاياني سال و نزديک شدن به تعطيلات نوروزي سال جديد،‌ هشدارهايي پيرامون پيشگيري از سرقت منزل به همشهريان و مسافران نوروزي ارائه داد.

به گزارش خبرنگارپایگاه خبری رهپویان قم به نقل از پايگاه خبري پليس،‌ سرهنگ” احمد کرمي” با ارائه نکات زير خواست همشهريان توصيه هاي پليس را در خصوص پيشگيري از سرقت منزل در دستور کار خود قرار دهند و با آرامش خاطر تعطيلات نوروز را پشت سر بگذارنند.

از سپردن کليد منزل به افراد نامطمئن خودداري کنيد و آن را نزد کساني که مورد اعتماد و اطمينان هستند بگذاريد.

درب و پنجره ها را قبل از ترک منزل کنترل کنيد، از قفل هاي ايمن و استاندارد استفاده کنيد.

قفل هاي سوييچي را با نصب لوله در اطراف توپي آن محافظت کنيد، از قرار دادن کليد منزل در محل هايي مانند زير جاي کفشي ، روي درب و ساير محل هاي قابل دسترسي خودداري کنيد.

در هنگام مسافرت اشياء‌قيمتي خود را به اقوام و دوستان مورد اطمينان خود بسپاريد، از نگهداري وجوه نقد زياد و اشياء قيمتي در منزل خودداري کنيد.

در صورت امکان در هنگام مسافرت سعي کنيد منزلتان را به افراد مورد اعتماد بسپاريد تا سرکشي کنند.

قبل از خروج از منزل نسبت به بسته بودن درب ورودي پشت بام و کليه درب هاي داخلي ساختمان اطمينان کامل حاصل و حداقل يک عدد لامپ را روشن بگذاريد .

براي اطمينان بيشتر روي ديوارها و پنجره ها و نقاط قابل نفوذ مانند (دريچه کولرو غيره) حفاظ محکم و مقاوم وصل کنيد.

اگر افرادي به عنوان مامور نيروي انتظامي و يا ديگر سازمان هاي دولتي به درب منزل شما مراجعه کردند، کارت شناسايي مطالبه و در صورت مشکوک بودن به پليس ۱۱۰ اطلاع دهيد .

شب ها کليه درب هاي ورودي ساختمان را قفل کنيد،در صورت امکان از دزدگيرو ساير سيستم هاي هشدار دهنده در منازل استفاده کنيد.

زنگ هاي بي وقت و بي مورد تلفن منزل خود را زنگ خطر تلقي کنيد،سعي کنيد حتي الامکان افراد ناباب و سابقه دار که در همسايگي منزل يا مغازه شما سکونت دارند از عدم حضور طولاني مدت شما مطلع نشوند .

شماره سريال لوازم برقي و با ارزش منزلتان را يادداشت ودر جاي مطمئن نگهداري کنيد تا در هنگام وقوع سرقت پس از کشف تحويل آنها به شما آسان باشد .

در هنگام خريد منزل ، تخليه مستاجر ، اتمام کار ساختماني و غيره نسبت به تعويض قفل ها اقدام کنيد.

به کارگر و خدمه خود اجازه ندهيد افراد ناشناس را به عنوان دوست يا همشهري به منزل يا محل کار شما بياورند، نسبت به تماس تلفني افراد ناشناس که خبر ناگوار منجر به خروج شما از منزل مي شوند حساس باشيد و ابتدا از صحت آن آگاه شويد .

اعضاي خانواده خود را توجيه کنيد افرادي را که در غياب شما به درب منزل مراجعه و خود را از دوستان معرفي و يا خبرهاي ناگوار تصادف و غيره داده تقاضاي پول و يا اجناس ديگر مي کنند، جدا خودداري کنيد.

به افراد مسن و کودکان خود آموزش دهيد در هنگامي که بصورت تنها در منزل حضور دارند از باز کردن درب بر روي افراد ناشناس خودداري کنند، از قرار دادن چهارپايه ، نردبان و نظير آن در کنار ديوارو حياط منزل جداً خودداري کنيد .

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی