شما اینجا هستید
اخبار استان قم » توافق برای احداث چهار هتل پنج ستاره در قم

شهردار قم گفت: برای احداث چهار هتل پنج ستاره در قم توافق شده که طی روزهای آینده عملیات اجرایی احداث این هتل‌ها آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم، دکتر سقائیان نژاد در دیدار با آیت‌الله شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بدهی‌های شهرداری قم، اظهار کرد: در ابتدای ورودم به این شهر رقم بدهی‌های شهرداری به حدود دو هزار میلیارد تومان رسیده بود و در صورت عدم تسویه بدهی‌ها، سالیانه حدود ۴۵۰ میلیارد تومان به آن اضافه می‌شد، با حمایت بزرگان شهر قم هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان از بدهی‌ها با بانک‌ها تهاتر شد.
شهردار قم ادامه داد: ۷۰۰ میلیارد تومان از بدهی‌های شهرداری قم را از دولت از طریق اوراق اسناد خزانه دریافت کردیم و این اقدام با همکاری نمایندگان شهر قم در مجلس شورای اصلی صورت گرفت.
سقائیان نژاد افزود: با کمک حوزه علمیه و دانشگاه، برنامه قم ۱۴۰۰ را تدوین کردیم و امسال نخستین سال اجرای این برنامه است، برنامه قم ۱۴۰۰ پنج ساله است و اکنون مطالعات برای تدوین برنامه قم ۱۴۰۵ هم شروع شده است.
وی با اشاره به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در شهر قم، اظهار کرد: ۱۴ پروژه نیمه تمام در این شهر باقی مانده بود که ۹۵ درصد این پروژه‌ها به پایان رسیده است، برخی از پروژه‌های باقی مانده نیاز به بازنگری داشتند، به عنوان مثال در این زمینه می‌توان به پروژه شهید کاظمی اشاره کرد.
شهردار قم ادامه داد: فاز سوم بلوار آیت‌الله بروجردی تا بهمن ماه به بهره برداری می‌رسد، این بلوار ورودی و خروجی برای منطقه پردیسان است و با بهره برداری از بلوار آیت‌الله بروجردی، منطقه پردیسان از حالت بن بست خارج می‌شود.
سقائیان نژاد افزود: حدود ۵٫۲ کیلومتر از متروی شهر قم از منطقه قلعه کامکار تا میدان شهید مطهری در سال ۹۷ به بهره برداری می‌رسد، خط دوم متروی به طول ۱۵ کیلومتر از پردیسان به میدان شهید مطهری احیا شد و عملیات اجرایی حفر تونل این خط تا سه ماه آینده آغاز می‌شود.
شهردار قم ادامه داد: بودجه امسال شهرداری قم دو هزار و ۲۰۰ میلیارد است که هزار و ۸۰۰ میلیارد از آن بودجه عمرانی است، سال گذشته ۱۰۳ درصد بودجه شهرداری قم محقق شد، البته امسال با ادامه رکود اقتصادی نگرانی‌هایی را در زمینه تحقق بودجه داریم.
سقائیان نژاد افزود: بوستان‌های فدک و غدیر را به زائرین اختصاص دادیم و تسهیلاتی را به آن‌ها در این بوستان‌ها می‌دهیم، در گذشته نصب چادرها توسط مسافرین در نقاط مختلف شهر قم مشکلاتی را به وجود آورده بود.
وی با اشاره به ایمن سازی بوستان‌های قم، اظهار کرد: امروز ۹۰ درصد بوستان‌ها در شهر ایمن هستند و تا پایان امسال ایمن سازی تمام بوستان‌های شهر قم انجام می‌شود، همچنین تاکنون ایمن سازی ۸۵ درصد آبنماهای شهر قم صورت گرفته است و تا پایان امسال تمام آبنماهای شهر قم ایمن خواهند شد.
شهردار قم ادامه داد: برنامه داریم که هر سال سه متر به فضای سبز شهر قم اضافه کنیم، افزایش فضای سبز موجب تلطیف محیط شهر می‌شود، ورودی شهر قم از سمت جعفریه را ساماندهی کردیم و به دنبال ساماندهی ورودی شهر از سمت اراک نیز هستیم، ۵۰۰ هزار اصله نهال سالیانه در شهر قم غرص می‌شود.
سقائیان نژاد افزود: با هدف ساماندهی وانت‌بارها، آن‌ها را از مرکز شهر دور کردیم تا در پنج نقطه از شهر قم متمرکز شوند، همچنین برای فعالیت دستفروشان در اطراف مسجد مقدس جمکران، مکانی را برای آن‌ها اختصاص دادیم.
وی در پایان با اشاره ساختار اداری شهرداری قم، خاطرنشان کرد: حدود سه هزار نفر در این نهاد فعالیت می‌کنند و چارت اداری شهرداری قم به تصویب وزارت کشور رسیده، حدود ۶۴درصد بودجه شهرداری مربوط به فروش تراکم است، برای احداث چهار هتل پنج ستاره در قم توافق کردیم که طی روزهای آینده کلنگ احداث این هتل‌ها زده می‌شود.

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری قم

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی