شما اینجا هستید
اخبار استان قم » تكميل فاز نخست مترو قم در افق سال ۹۷

معاون شهرسازي و امور زيربنايي شهرداري قم از تكميل فاز نخست مترو قم در افق سال ۹۷ خبر داد تكميل فاز نخست مترو قم در افق سال ۹۷ خبرداد.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل ازشهرنيوز، عليرضا قاري قرآن با بيان اينكه خط A مترو قم در دو فاز اجرايي مي‌شود، اظهار كرد: فاز اول اين خط از شهرك كامكار تا ميدان شهيد مطهري با ۶ ايستگاه در فاز اول تكميل خواهد شد.

معاون شهرسازي و امور زيربنائي شهرداري قم با تاكيد بر اينكه بحث تامين واگن‌هاي اين خط پيشرفت قابل توجهي داشته است، تصريح كرد: با توجه به اينكه پروژه‌هاي مترو هزينه‌بر بوده و معمولا از عهده شهرداري ها خارج است، دولت ها در تمام دنيا به اجراي اين پروژه كمك مي‌كنند.

قاري‌قرآن با تاكيد بر اينكه در كشور ما اجراي پروژه‌هاي مترو با ۵۰ درصد سهم دولت و ۵۰ درصد سهم شهرداريها انجام مي‌شود، گفت: دولت‌ها بودجه سالانه به اين پروژه ها اختصاص مي‌دهند اما عموما اين بودجه كفاف كار پروژه‌ها را نمي‌دهد.

وي يكي از علل تاخير در تكميل پروژه‌هاي مترو را نبود اعتبارات كافي در اين بخش عنوان كرد و گفت: سالانه قريب به ۵۰۰ ميليارد تومان بايد به پروژه‌ مترو تزريق شود اما با توجه به كمبود اعتبارات و مشكلات مالي دولت‌ها اين امر محقق نمي‌شود.

معاون شهرسازي و امور زيربنائي شهرداري قم گفت: در سال جاري دولت تنها توانسته يك دهم اين مبلغ را به پروژه مترو اختصاص دهد و در اين زمينه شهرداري بايد به دنبال استفاده از منابع ديگر باشد.

قاري قرآن با اشاره به استفاده شهرداري از منابع فاينانس و اوراق مشاركت بانكي براي اجرا و تكميل پروژه مترو، تصريح كرد: در اين زمينه شهرداري قم برنامه‌هايي را پيش برده و توانسته به موفقيت‌هاي خوبي دست يابد.

وي با اشاره به تكنولوژي‌هاي استفاده شده در راه‌اندازي مترو، تصريح كرد: توانستيم با بهره‌گيري از تجربه شهرهاي ديگر تكنولوژي به روز را در اجراي خط مترو و تامين تجهيزات آن به خدمت بگيريم.

معاون شهرسازي و امور زيربنائي شهرداري قم با تاكيد بر اينكه فاز نخست خط A مترو تا دو سال آينده‌ به بهره برداري خواهد رسيد، تصريح كرد: طبق برنامه ريزي صورت گرفته در افق سال ۹۷ شاهد افتتاح اين پروژه خواهيم بود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی