شما اینجا هستید
اخبار استان قم » تصفیه‌خانه فاضلاب قم نامزد دریافت جایزه جهانی انرژی شد

قائم‌مقام شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: تصفیه‌خانه فاضلاب شماره سه قم نامزد دریافت جایزه بنیاد جهانی انرژی شد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، ارزیابان انجمن مدیریت انرژی از تصفیه‌خانه فاضلاب شماره ۳ قم بازدید کردند و در جلسه‌ای ۶ ساعته مسائل فناوری، زیست‌محیطی، اجتماعی و اقتصادی این پروژه را مورد بررسی قرار دادند.

ماکسیم گرتر نماینده بنیاد جهانی انرژی پس از این بازدید و بررسی مسائل مختلف، تصفیه‌خانه فاضلاب قم را در زمینه‌های مورد بررسی بسیار عالی توصیف کرد و اظهار داشت: در ۱۰۰ پروژه‌ای که در جهان ارزیابی کردم تصفیه‌خانه فاضلاب قم از معدود پروژه‌هایی است که بالاترین امتیاز را در بخش‌های مختلف به خود اختصاص داده است.

قائم‌مقام شرکت آب و فاضلاب قم هم در حاشیه این بازدید در سخنانی اظهار داشت: هر ساله بنیاد جهانی انرژی با همکاری جامعه مدیریت سبز اروپا، اقدام به شناسایی، معرفی و قدردانی از پروژه‌های مختلف در سطح جهان می‌کند.

وی با بیان اینکه این پروژه‌ها در چهار زمینه محیط‌زیست، اقتصادی، اجتماعی و فناوری مورد ارزیابی قرار می‌گیرند گفت: شرکت آب و فاضلاب قم امسال پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شماره ۳ قم را نامزد دریافت جایزه بنیاد جهانی انرژی کرده است.

مهندس محمود سربندی فراهانی با بیان اینکه ارزیابان انجمن مدیریت انرژی نیز در همین راستا به قم سفر کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در بازدید و جلساتی که با حضورتیم ارزیاب، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان و کارشناسان برگزار شد توضیحات کلی طرح شامل هدف از اجرا، چگونگی تأمین اعتبار و نحوه اجرای طرح، ارائه و به پرسش‌های مختلف تیم ارزیاب با ارائه مستندات لازم پاسخ داده شد.

وی با اشاره به اینکه ارزیابان انجمن مدیریت انرژی تصفیه‌خانه فاضلاب قم را در تمام زمینه‌ها عالی توصیف کردند، ابراز داشت: بر اساس گزارش اولیه‌ تیم ارزیابی، تصفیه‌خانه شماره سه فاضلاب قم از میان پروژه‌های حوزه فاضلاب در سال های اخیر، برترین پروژه از بعد کیفیت، طراحی، اجرا و تأثیرگذاری معرفی شده است.

قائم‌مقام شرکت آب و فاضلاب استان قم در پایان ابراز داشت: با توجه به نظر مساعدتیم ارزیاب، پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب قم موفق به کسب جایزه جهانی انرژی شود.

یادآور می‌شود جایزه جهانی انرژی هر ساله توسط بنیاد جهانی انرژی با هدف به رسمیت شناختن پروژه‌هایی که «استفاده دقیق و مقرون به صرفه از منابع و به کارگیری منابع انرژی جایگزین دارند» اعطا می‌شود.

پایان خبر/

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی