شما اینجا هستید
اخبار استان قم » تصفیه‌خانه فاضلاب قم؛ نمونه‌ای از دانش و توانمندی متخصصان ایرانی

معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران از تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شماره ۲ و ۳ قم بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت‌های این واحدها و مسائل و چالش‌های پیش روی آن‌ها قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل ازرابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، دکتر محمد خزاعی که به همراه مهندس محسن بهشتی و معاون هماهنگی امور عمرانی و سید صدرالدین موسوی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار قم و جمعی دیگر از مسئولان از تصفیه‌خانه شماره سه قم بازدید کردند از این پروژه به عنوان نمونه‌ای از توانمندی، عشق و دانش متخصصان ایرانی در مسیر سلامت و بهداشت و جلوگیری از ضایع شدن نعمات الهی و آب‌رسانی یاد کرد.

وی با اشاره به آیات و روایات و همچنین منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ارزش و اهمیت خدمت‌رسانی به مردم گفت: احداث تصفیه‌خانه فاضلاب قم نیز در راستای حفظ بهداشت و خدمت به مردم بوده و جزو باقیات‌الصالحات و از خدمات ارزنده به شمار می‌رود.

معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران با قدردانی از زحمات تمام دست‌اندرکاران ساخت این تصفیه‌خانه گفت: احداث این تصفیه‌خانه پیشرفته و مدرن باعث خرسندی است که افراد زیادی برای احداث آن تلاش کرده‌اند.

رئیس هیئت و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم نیز در این بازدید به ارائه گزارشی از وضعیت تصفیه‌خانه‌های فاضلاب قم پرداخت و اظهار داشت: تصفیه‌خانه شماره سه فاضلاب قم یکی از پیشرفته‌ترین و مجهزترین تصفیه‌خانه‌های فاضلاب ایران به شمار می‌رود که توسط متخصصان داخلی طراحی و اجرا شده است.

وی با بیان اینکه این پروژه در زمان تحریم با کیفیت بسیار مناسبی اجرا شد، ابراز داشت: گرچه برخی از تجهیزات این تصفیه‌خانه باید از خارج کشور تأمین می‌شود و تحریم‌ها مانعی برای این کار به وجود آورده بود اما با حمایتی که از بخش خصوصی صورت گرفت به بهترین نحو ممکن و با سرعت این پروژه اجرا شد.

مهندس علی جان صادق پور با قدردانی از مساعدت‌های وزارت اقتصاد برای تأمین مالی این پروژه از تسهیلات بانک توسعه اسلامی ابراز داشت: تصفیه‌خانه شماره دو قم نیز نیاز به تجهیز، بازسازی و ارتقا دارد که امیدواریم بتوانیم این مهم را نیز با بهره‌گیری از تسهیلات بانک توسعه اسلامی به انجام برسانیم که در این زمینه همچنان نیازمند همکاری‌های وزارت اقتصاد هستیم.

گفتنی است در جلسه نیز با حضور مهندس صادقی استاندار قم و دکتر خزاعی معاون وزیر اقتصاد در خصوص اختصاص بخشی از باقی‌مانده تسهیلات بانک توسعه اسلامی به تجهیز، بازسازی و ارتقا تصفیه‌خانه شماره ۲ فاضلاب قم تصمیم‌گیری شد.

یادآور می‌شود تصفیه‌خانه شماره سه قم با اعتباری بالغ بر هزار میلیارد ریال و با استفاده از تسهیلات بانک توسعه اسلامی با ظرفيت ۲۵۰ هزار نفر و تصفيه لجن با ظرفيت ۵۰۰ هزار نفر احداث شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی