شما اینجا هستید
اخبار استان قم » تشکیل ۵ کارگروه مردمی و خیرین سلامت  به منظور مقابله با بیماری کرونا

استاندار قم با اشاره به لزوم هماهنگی و مشارکت  در امر مقابله با بیماری کرونا از تشکیل ۵ کارگروه مردمی و خیرین سلامت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی استانداری قم دکتر سرمست استاندار قم در جلسه ستاد مردمی وخیرین سلامت مبارزه با کرونا که در سالن جلسات کرامت استانداری برگزار شد با قدردانی از تلاش ها و اقدامات تمامی نیروهای مردمی و داوطلب خدمت به مردم اعم از مجمع خیرین سلامت ، سازمان های مردم نهاد ، مواکب اربعینی ، فعالان اقتصادی و قرارگاه مردمی بر لزوم وحدت و هماهنگی بیشتر در خدمت رسانی و عدم موازی کاری تاکید نمود .

استاندار قم با اشاره به اقدامات صورت گرفته از ابتدای اعلام وجود ویروس کرونا در قم، گفت : علاوه بر پیگری ها جهت تخصیص اعتبار مورد نیاز جهت  تکمیل و تجهیر بیمارستان های نیمه تمام استان در ابتدا دو بیمارستان به منظور درمان بیماران کرونا مدنظر قرار گرفت که با توجه به افزایش مراجعین به تعداد بیمارستان ها افزوده شد

سرمست با اشاره به پیش بینی افزایش تخت های بیمارستانی به صورت سیار در صورت وجود موج دوم شیوع ویروس کرونا  در استان افزود : تاکنون  نیروی های سپاه و ارتش  علاوه بر همکاری با شهردای در ضد عفونی معابر شهر در ایجادبیمارستان های سیار در استان اقدامات شایسته ای انجام داده اند که از آنها قدردانی میشود .

مقام عالی دولت در استان تشکیل ستاد مردمی وخیرین سلامت در امر مبارزه با کرونا را به منظور مدیریت نحوه کمک رسانی ، اولویت بندی بر حسب نیاز وتوزیع هدفمند اقلام موردنیاز اعلام کرد و خاطر نشان کرد : با مشارکت ، همکاری ، عدم موازی کاری و  هماهنگی منظم نیروهای مردمی و خیرین  به سرعت بیشتری در روند درمان و کنترل بیماری دست خواهیم یافت  .

استاندار قم بر تشکیل کارگروهی با محوریت سازمان های مردم نهاد و با همکاری نهادهای حمایتی استان و با نظارت اداره کل امور اجتماعی استانداری به منظور برنامه ریزی و بستر سازی آموزش و مشارکت پذیری عمومی در رعایت مسائل بهداشتی  تاکید نمود .

سرمست  تامین منابع وامکانات مورد نیاز  پزشکی و بیمارستانی را مورد اشاره قرار داد و مشارکت در این زمینه را با محوریت مجمع خیرین سلامت قرار داد

رئیس ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان مشارکت مردمی در تامین ، تولید و توزیع اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم را به کارگروهی متشکل از  اتاق بازرگانی با همکاری فعالان اقتصادی استان و با نظارت معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سپرد.

استاندار قم جلب مشارکت های مردمی جهت حمایت از اقشار آسیب پذیر در سطح استان در حین و پس از بحران کرونا را به قرارگاه مردمی کریمه اهل بیت (س) سپرد .

سرمست همچنین مشارکت مواکب اربعینی را در در مقابله با بیماری کرونا را مورد اشاره قرار دادو معاونت امور زائرین را مسئول برنامه ریزی و مشارکت این مواکب در شرایط بحران کرونا قرار داد .

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی