شما اینجا هستید
اخبار استان قم » تاكيد استاندار بر افزايش همكاري هاي تجاري قم و لبنان

استاندار قم در ديدار وزير صنعت لبنان بر ضرورت افزايش همكاري هاي تجاري بين دو كشور تاكيد كرد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل ازروابط عمومي استانداري قم سيد مهدي صادقي استاندار قم در جلسه با حسین الحاج حسن وزير صنعت لبنان طي سخناني به موقعيت منحصر به فرد استان قم اشاره كرد.

استاندار قم با بيان اينكه قم دومين شهر مذهبي ايران است، حضور مراجع عظام تقليد، حوزه هاي علميه و جامعه المصطفي براي تربيت طلاب خارجي در اين استان را مورد توجه قرار داد و افزود: از سالانه ۳ ميليون گردشگر خارجي ميزباني مي كنيم.

نماينده عالي دولت دراستان با اشاره به جغرافياي كوچك استان قم تصريح كرد: با اين وجود در زمينه ي سياسي و فرهنگي اين استان در سطح جهان تاثيرگذار است.

صادقي همچنين به ويژگي هاي اقتصادي و زيرساخت هاي عمراني قم اشاره كرد و گفت: از سرمايه گذاري خارجي در اين استان حمايت مي كنيم.

وي با اشاره به رونق چاپ و نشر در كشور لبنان اظهار داشت: شهرك چاپ و نشر قم زيرساخت هاي لازم براي حضور ناشران لبناني را دارد.

وزير صنعت لبنان نيز با اشاره به تاريخ غني استان قم اظهار داشت: طبق احاديث روزي علم به در قم ظهور مي كند و هم اكنون در اين برهه از زمان قرار داريم.

وي با اشاره به نقش ايران در مبارزه عليه استكبار اظهار داشت: ايران در مقابله با رژيم اسرائيل همواره پيشتاز بوده است.

حسین الحاج حسن با بيان اينكه آرزوي توفيق ايران در همه ي زمينه ها را داريم افزود: ما معتقديم ايران كشور امام زمان است و براي موفقيت اين كشور دعا مي كنيم.

وزير صنعت لبنان با اشاره به حضور طلاب خارجي از همه ي كشورهاي جهان در قم ادامه داد: وجود مرقد حضرت معصومه (س) بر تقدس اين شهر افزوده است.

وي با بيان اينكه پس از تحريم ها رغبت براي سرمايه گذاري در ايران بسيار زياد شده است تصريح كرد: در تلاش هستيم تا با رفع موانع شاهد افزايش مناسبات تجاري بين دو كشور ايران و لبنان باشيم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی