شما اینجا هستید
اخبار استان قم » تاثير تئاتر و هنرهاي نمايشي بر کاهش آسيب هاي اجتماعي

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان بر تاثير تئاتر و هنرهاي نمايشي بر کاهش آسيب هاي اجتماعي تاکيد کرد.

به گزارش خبرنگارپایگاه خبری رهپویان قم به نقل از پايگاه خبري پليس، سرهنگ “احمد صادقي” در جلسه تعاملي با بسيج هنرمندان، اظهارداشت:متاسفانه امروز تئاتر و هنرهاي نمايشي زنده که بصورت مستقيم مي توانند در مخاطب تاثير بگذارند جاي خود را به شبکه هاي اجتماعي بويژه موبايلي، اينترنت، ماهواره و تکنولوژي داده و کارهاي هنري سنتي به دست فراموشي سپرده مي شود و اين اتفاق نه در حوزه تئاتر بلکه در بسياري از حوزه هاي ديگر هم اتفاق افتاده است.
وي افزود: مقداري ناشي از تغييرات رسانه اي و تبديل رسانه هاي مختلف با دسترسي سخت به رسانه قابل دسترس و راحت و مقداري از آن نيز کم کاري در حوزه هاي سنتي از جمله همين تئاتر و هنرهاي نمايشي است.
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان قم گفت: چيزي که مي تواند منجر به تغيير نگرش و نفوذ در اذهان و بالاخره تغيير در رفتار باشد تئاترهاي خياباني است حال اگر متن اين تئاتر برگرفته از آيات برگرفته از قرآن و در قالب داستان هاي قرآني، منابع ديني، روايات، احاديث و همچنين منابع غني فرهنگ اسلامي باشد چقدر مي تواند در ارتقاء فرهنگ موثر باشد.
سرهنگ صادقي تصريح کرد:قرآن درس زندگي و بهترين الگو براي يک انسان کامل محسوب مي شود.
و عبرت گذشتگان در قالب داستان هاي قرآني پند و اندرز و هدايت مردم آمده و اين کتاب آسماني رسانه اي است که انسان را متحول مي کند.
وي با طرح اين سوال که کتاب ارزشمند الهي را چگونه مي توان در زندگي مردم جاري و ساري کرد، افزود: يکي از راهها تئاتر و هنرهاي نمايشي است که خيلي تاثير گذار است.
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان قم گفت: ما بايد به سمتي حرکت کنيم که با هنر جلوي انحرافات، کج روي ها و تسلط فرهنگ بيگانه را در جامعه بگيريم .
وي گفت:عالم صحنه تئاتر است و همه انسانها بازيگران آن همانطوري که قرآن مي فرمايد” و ما الحيوه الدنيا الا لعب الا دار الاخره يتقون افلا تعقلون” دنيا يک بازيچه است و نبايد محور و هدف قرار گيرد بلکه بايد وسيله اي براي رشد و تکامل و ساخت آخرت باشد.
سرهنگ صادقي ادامه داد:امروز بيشتر مردم براي يادگيري محتاج ديدن هستند کمتر به مطالعه مي پردازند و يکي از علت ها پيشرفت رسانه اي و تکنولوژي است.
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان قم گفت: يک هنرمند تئاتر بايد ابتدا يک مخاطب شناس، روانشناس و جامعه شناس خوب باشد که اگر نباشد و مشکلات جامعه را خوب نبيند نمي تواند بر اذهان نفوذ کند و تغيير نگرش بوجود بياورد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی