شما اینجا هستید
اخبار استان قم » بیانیه امام جمعه کهک در خصوص شرکت در راهپمایی روز قدس

حجت الاسلام میرمومنی امام جمعه شهر و بخش کهک در خصوص شرکت در راهپمایی روز قدس بیانیه صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ؛متن پیام دعوت حجت الاسلام میرمومنی امام جمعه شهر و بخش کهک در خصوص شرکت در راهپمایی روز قدس:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین «سوره قصص، آیه ۵»
روز جهانی قدس ابتکار هوشمندانه پیشوای فقید انقلاب اسلامی، از یک سو نماد باور صادقانه نظام اسلامی به آموزه‌های دینی و از دیگر سو نماد حمایت از آزادی و انسان ستمدیده است؛ ابتکاری که آرمانهای دینی، انسانی، سیاسی و تاریخی امت اسلام را با قداست «شهرالله» پیوند داد و زمینه‌ساز بازیابی هویت اسلامی شد.
امام خمینی (ره) با نامیدن روز قدس به عنوان روز اسلام و روز رسول اکرم (ص)، قبله اول مسلمانان را از مرز جغرافیا، سیاست و  ملیت فراتر برد، معنای معنوی و اعتقادی به ‌آن بخشید و آن را به سرمنشأ جریانی جهانی بدل کرد؛ چنانکه امروز، حمایت از آرمان فلسطین به شاخص و شعار نظام ما تبدیل شده است.

امروز در سایه بیدارگریهای ایران اسلامی، دنیا دریافته است که ملت فلسطین اگرچه هنوز مظلوم است، اما تنها نیست؛ دریافته است که فلسطین هنوز «مسئله ما»ست؛ دریافته است که اسرائیل، دشمن بشر و دولت ترور است، دولتی که رسماً در بزرگداشت جنایت هورا می‌کشد و به آن افتخار می‌کند؛ دولتی جعلی که افزون‌خواهی‌اش، نه‌تنها برای جهان اسلام، بلکه برای تمام بشر، خطرساز است.

پیام روز قدس این است که اتحاد امت اسلام، تنها راه نجات فلسطین است. ارائه طرحهایی با ماهیت سازش و با این پندار که اسرائیل در برابر توافقهای بین‌المللی تسلیم خواهد شد و به قیمت واگذاری خودمختاری در بخشی از سرزمینهای اشغالی، از توسعه‌طلبی دست خواهد کشید، نشانه نشناختن ذات غاصبانه صهیونیسم جهانی است.

اما روز قدس امسال، رنگ و بویی دیگر دارد؛ آنچه با نام «بیداری اسلامی» در منطقه رخ داد، برآمده از منطق ظلم‌ستیزانه پیام امام خمینی (ره) در روز قدس بود، منطقی که از ایدئولوژی اسلام و قابلیتهای حیرت‌انگیز آن بهره می‌گرفت. این اندیشه امام بود که هرگاه ملتها بیدار شوند دولتها را به حرکت در مسیر صحیح رهنمون می‌شوند. امام با وقوف به مشکلات درونی جهان اسلام ازجمله ناتوانی و وابستگی بعضی سران کشورهای اسلامی، بر شعور جمعی جهان اسلام که برآمده از اشتراکات دینی و فرهنگی بود، تأکید بلیغ داشت.
اکنون جلوه‌های رنگارنگ بیداری اسلامی و اظهار وجود امت اسلام در زمانه ما، بیش از پیش، پیام امام در روز قدس را بازمی‌نمایاند و بر این واقعیت تأکید می‌کند که واکنش دشمن، برخاسته از آگاهی ماست.

اینک در ماجرای سوریه، به‌عیان، می‌بینیم که سراسیمگی، فتنه‌انگیزی و خونریزی دشمنان امت اسلام به این دلیل است که در تنگنا قرار گرفته‌اند و کار به آنجا رسیده است که دیگر حتی به ظاهر رفتار حقوق بشری هم پایبند نیستند و آشکارا به خشونت روی آورده‌اند. این اضطراب غرب، نشان از آن دارد که بیداری اسلامی یک گام به پیش بود.

برادران و خواهران مسلمان!
مشیت و سنت خداوند، چنانکه خود فرموده است، حتمی و غیرقابل تغییر است و گام زدن در مسیر حق، سرانجام و لاجرم، نتیجه دلخواه را در پی خواهد داشت.
شیرینی دفاع از خود، از سختیهای سلوک در صراط مستقیم الهی خواهد کاست و دستاوردهای دلنشین به بار خواهد آورد.
این سنت الهی، در پیوند با آگاهی عمومی اهل اسلام، بی تردید، آزادی قدس شریف و عزت مسلمانان را نوید خواهد داد.

ملت سرافراز ایران به نشانه سرکوبی ستم و در حمایت هماره از آرمانها و رهبر معظم انقلاب اسلامی و با همراهی مراجع عالیقدر، عالمان و مسئولان، امسال نیز در راهپیمایی روز قدس سنگ تمام خواهد گذاشت و برائت خود از جرثومه‌های فساد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در زمین را اعلام خواهد کرد.
مجلس خبرگان رهبری نیز ضمن تکریم و تعظیم ملت آگاه ایران، روز جهانی قدس را ارج می‌نهد و همپای ملت در این گردهمایی شکوهمند شرکت می‌کند.
به امید اتحاد هر چه بیشتر امت اسلام و به امید ظهور موعود جانها و جهانها حضرت حجت بن الحسن (عج).
والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی