شما اینجا هستید
اخبار استان قم » به زودی به تولید۴۰هزارتن ورق در شرکت فولاد غرب آسیا خواهیم رسید

مدیرعامل شرکت فولاد غرب آسیا بابیان اینکه ماهانه ۳۰ هزار تن  ورق فولادی در این شرکت گفت:به زودی به تولید۴۰هزارتن ورق در ماه  در شرکت فولاد غرب آسیا خواهیم رسید.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،ابوذر ندیمی روز دوشنبه در سالن جلسات شرکت فولاد غرب آسیا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رویکرد هیات مدیره این شرکت در رابطه با مساله اشتغال تثبیتی است.

وی بابیان اینکه ماهانه ۳۰ هزار تن  ورق فولادی در این شرکت گفت:به زودی به تولید۴۰هزارتن ورق در ماه  در شرکت فولاد غرب آسیا خواهیم رسید.

وی اضافه کرد: هیچ‌گونه سیاستی در ارتباط با کاهش و تعدیل نیرو در شرکت فولاد غرب آسیا وجود نداشته و با توسعه فازهای بعدی، وضعیت اشتغال در این شرکت بزرگ و مهم تولید نورد و ورق‌های فولادی افزایش پیدا خواهد کرد.

ندیمی وضعیت تامین مواد اولیه شرکت متبوع را موردتوجه قرار داد و بیان کرد: بخش بزرگی از مواد اولیه این واحد صنعتی از شرکت فولاد مبارکه اصفهان و بخش دیگر نیز از کشورهای بلژیک، ژاپن، چین، روسیه، قزاقستان، هند و کره جنوبی تامین می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شرکت فولاد غرب آسیا به‌صورت متوسط ماهانه به ۳۰۰ میلیارد تومان نقدینگی برای پیشبرد اهداف تولیدی خود نیازمند است.

مدیرعامل شرکت فولاد غرب آسیا تصریح کرد: روزانه یک هزار و ۷۰۰ تن مواد اولیه در این شرکت توسط ۳۰۰ دستگاه خودروی سنگین تخلیه و به همین مقدار نیز بارگیری محصول نهایی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به برخی از موفقیت‌های اخیر شرکت فولاد غرب آسیا ابراز کرد: این شرکت با تولید ورق‌های فولادی به ضخامت یک هزار و ۷۰۰ میلی‌متر رتبه نخست را در سطح خاورمیانه دارد.

وی یادآور شد: ظرفیت اسمی شرکت تولید سالانه ۵۰۰ هزار تن ورق‌های فولادی است که همواره این ظرفیت بین ۴ هزار و ۷۰۰ تن تا ۵۰۰ هزار تن در نوسان بوده است.

ندیمی تاکید کرد: هیچ‌وقت میانگین تولید شرکت فولاد غرب آسیا از ۳۰ هزار تن در طول یک ماه پایین‌تر نیامده است.

مدیرعامل شرکت فولاد غرب آسیا با اشاره به ظرفیت‌های این واحد بزرگ فولادی بیان کرد: این شرکت بعد از فولاد مبارکه، دومین واحد تولید فولاد در سطح کشور است.

مدیرعامل شرکت صنعت ورق آرین پاژ نیز بیان کرد: این مجموعه از سال ۸۹ به بهره‌برداری رسیده و هدف از احداث آن نیز تقویت بعد مادر صنعت فولاد در صنایع پایین‌دستی به‌عنوان یک واحد پیش رو است.

محمدمهدی یارجانلی ادامه داد: از سال ۹۵ این مجموعه به دلیل مشکلات ارزی تا آستانه ورشکستگی پیش رفت اما با تدابیر اندیشیده شده چرخ فعالیت در این شرکت تولیدی هرگز متوقف نشد.

وی عنوان کرد: این واحد صنعتی در حوزه صادرات، خودکفایی و تامین کالاهای داخلی ارتقای قابل‌توجهی داشته است.

وی ادامه داد: این مجموعه نخستین واحد صنعتی در قم بوده که موفق به صادرات ورق‌های فولادی شده است.

وی با اشاره به اشتغال ۵۰ تن و هدف‌گذاری آن تا افزایش ۱۲۰ تن افزود: تعداد اشتغال این واحد صنعتی در سه سال گذشته چهار برابر شده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های مهم شرکت متبوع گفت: انجام کلیه امور بازرگانی و لجستیک داخلی و خارجی، ارائه عملیات مالی و پولی اعم از ضمانت‌نامه اسناد ریالی و ارزی، تولید و عرضه انواع ورق‌های فولادی کیفی و فوق کیفی و خدمات برش طولی و عرضی و بسته‌بندی ازجمله فعالیت‌های این شرکت است.

در ادامه خبرنگاران از شرکت صنعت ورق آریان  پاژ بازدید کردند ومدیر عامل این شرکت  ضمن خوش آمد گویی گرم از خبرنگاران،به بیان مشکلات فراروی این شرکت در جهت صادرات پرداخت واز خبرنگاران خواست که بازبان رسانه ای خود،این را به گوش مسئولان مربوطه برسانند.
مدیرعامل شرکت صنعت ورق آرین پاژ با بیان اینکه این شرکت امروز در حوزه صادرات، خودکفایی و اشتغالزایی فعال است، تصریح کرد: این شرکت اولین صادرکننده ورق های فولادی استان قم در سال ۹۶ بوده و اولین صادرکننده ورق های بهبودیافته در سطح کشور است.
محمد مهدی یارجانلی خاطرنشان کرد: این شرکت با نگاه به درون زایی و تربیت متخصصین و با راه اندازی کارگاه های ساخت خودکفایی، از واردات بسیاری از قطعاتی صنایع کشور جلوگیری کرده است.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی