شما اینجا هستید
اخبار استان قم » بهره مندی بیش از ۲۲۱ نفر از روستائیان از آموزشهای مهارتی درقم

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم از بهره مندی بیش از ۲۲۱ نفر از روستائیان قم از آموزشهای مهارتی در ۶ ماه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم، دکتر احمد عطارنیا مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قم اظهارداشت: در راستای اشاعه آموزشهای مهارتی و ساماندهی مشاغل خانگی در مناطق روستائی در ۶ ماه نخست سال جاری ۲۲۱ نفر از روستائیان قمی از آموزشهای مهارتی بهره مند شدند.

دکتر عطارنیا افزود: در راستای اشاعه آموزشهای مهارتی و ساماندهی مشاغل خانگی در مناطق روستائی، این اداره کل در ۶ ماهه نخست سال جاری ۳۴ هزار و ۹۸۹ نفر ساعت آموزشهای مهارتی از قبیل: پرورش دهنده گوسفند، تولیدکننده ورمی کمپوست، نازک دوز زنانه، گلیم باف درجه ۲، دوخت لباس زنانه، کاربر گیاهان دارویی، قالی باف تابلویی، پرورش دهنده زنبور عسل، کارگر فنی گاوداری صنعتی و … به ۲۲۱ نفر از متقاضیان آموزشهای فنی و حرفه ای در روستاهای قم ارائه نموده است.

وی بیان داشت: ۱۳ دوره آموزشی مهارتی در قالب ۱۰ حرفه برای ساکنین روستاهای استان برگزار گردیده که از کل تعداد آموزش دیدگان در ۶ ماهه نخست سال جاری ۱۷۴ نفر زن و ۴۷ نفر مرد بوده اند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم ضمن تاکید بر موثر بودن آموزشهای مهارتی در ایجاد اشتغال پایدار و مولد در مناطق روستائی اظهار داشت: با ارائه این آموزش های مهارتی علاوه بر توجه به گروههای محروم حاشیه ای، روستاییان و کشاورزان و توانمند نمودن و افزایش مهارت شغلی این بخش ازجامعه، امکان استفاده از مزایای گواهینامه های مهارت نظیر استفاده از تسهیلات خود اشتغالی فراهم می شود.

وی عنوان کرد: این آموزش ها با مشارکت دستگاههای فعال در روستاها نظیر کمیته امداد امام خمینی(ره)، اداره کل بهزیستی، سازمان بسیج سازندگی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شده است.

دکتر عطارنیا در پایان افزود: گروههای هدف این آموزشها شامل شاغلین بخش کشاورزی و روستایی، فارغ التحصیلان کشاورزی و کارجویان روستایی می باشند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی