شما اینجا هستید
اقتصادی » برگزاری همایش امنیت فناوری اطلاعات در قم

همایش امنیت فناوری اطلاعات و سرویس های مبتنی بر فناوری های نوین با حضور کارشناسان ومدیران IT ادارات ونهادهای استان در شرکت مخابرات استان قم برگزار شد.


به گزارش پایاگاه خبری رهپویان قم، در این همایش که پیش از ظهر امروز در شرکت مخابرات استان قم برگزار شد،مدیران IT ادارات و نهادهای استان حضور داشتند ، دکتر حجت از کارشناسان دوره امنیت، با تشریح اهمیت وجایگاه عرصه فناوری اطلاعات ولزوم توجه به رعایت دقیق موارد امنیتی در فضای اینترنت اظهار داشت:متاسفانه به علت نداشتن ایمیل ملی وسرویس اینترنت داخلی،ناچاریم که از سرویس های اینترنت عمومی استفاده کنیم واین باعث می شود که ما در معرض خطر لورفتن اطلاعات خود درفضای اینترنت قرار گیریم وامکان دسترسی به نفوذگران از این طریق داده شود که می توان بارعایت برخی موارد امنیتی در فضای اینترنت،به مقابله با نفوذ دشمنان بپردازیم.
وی افزود:دسترسی نامحدود سازمانها به سایت های اینترنتی وشبکه های اجتماعی،مانند تلگرام و..،علاوه برتهدید ،راندمان کاری را نیز کاهش می دهد.چون خیلی از کارمندان در زمان اداری مشغول به سیر در این فضاها می شوند.وبه هیچ عنوان نباید اجازه داد که تلگرام،اسکایپ ،فیس بوک و..،در صفحه دستاپ دستگاه های اداری نصب شوند،چون امنیت دستگاه های آنهارا به خطر می اندازد.
وی به علل دیگر امکان دادن به نفوذگران برای نفوذ از طریق اینترنت اشاره کرد وخاطر نشان کرد:به روز نبودن سیستم های یک سازمان،وجود رمز ورودهای آسان،استفاده از نام های کاربری مرسوم ،اتصال کامپیوترهای داخل شبکه به صورت مستقیم به اینترنت ونبود یک وی پی ان برای اتصال،دسترسی بالا وسازمان دهی نشده کاربران سازمان به کامپیوترهای متعدد ،معماری نامناسب شبکه و..،از عوامل تسهیل در کار نفوذگران است.
دکتر حجت گفت: هک سازمانی امری است که باید همواره مورد توجه باشد و مدیران IT اجازه ندهند که این اقدام در اداره و یا نهاد آنها رقم بخورد.
وی افزود: جایگاه IT بسیار عظیم و مهم است و یک مدیر IT با تمامی اطلاعات آن سازمان سر و کار دارد و باید مراقب باشد که کوچکترین خطایی که انجام دهد ممکن است اثرات جبران ناپذیری را برای اداره به همراه داشته باشد.
دکتر حجت گفت: باید بدانیم که مباحث مربوط به وب و IT را باید تنها مدیرفناوری نظارت کرده و نظر دهد چرا که در این عرصه کارشناس بوده و تمامی مسائل را به خوبی می داند.
وی یکی از آسیب های جدی برای سیستم های ادارات را فلش مموری عنوان کرد و گفت: باید مراقب بوده و اجازه ندهیم که این فلش ها به سیستم های اداری نصب و مشکلات بعدی را به وجود آورند.
این کارشناس مسائل IT افزود: باید امنیت در مسائل فناوری همواره در دستور کار ما باشد و بدانیم که دشمنان نظام می خواهند از این طریق به ما ضربه بزنند.
دکتر حجت تصریح کرد: باید کارگروه های فناوری و امنیتی ایجاد شده و این مباحث مطرح و مدیران IT ما این گونه مباحث را بدانند.
درادامه این جلسه مدیران IT سئوالات خود را مطرح و جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد.
سخنران بعدی این همایش ،مهندس سیدمهدی شاهرخی ،رئیس اداره بازاریابی واداره مشتریان شرکت مخابرات استان قم بود که به تشریح استفاده از فیبر نوری FTTH پرداخت واظهار داشت:اکثر سازمان های بزرگ استان به فیبر نوری متصل هستند اما این فیبر نوری قیمت بالایی برای اجرا دارد مانند هزینه حفاری برای کشیدن کابل فیبر نوری از مخابرات تامحل مشترک مورد نظر و..،که روش جدیدی که اکنون به کار گرفته می شود،این هزینه ها تاحدود زیادی کاهش می یابد.
وی افزود:در این روش جدید ما می آییم کابل فیبر نوری را به یک سازمانی منتقل می کنیم وبرای مشترکین هرسازمانی یک دسترسی درون سازمانی از طریق نرم افزار OTB ایجاد می کنیم واز طریق ایجاد تقسیم کننده فیبر نوری غیر فعال در آن سازمان،باعث کاهش هزینه های انتقال فیبر نوری برای آن سازمان مربوطه می شویم.
در ادامه مهندس شاهرخی به بیان مباحث تخصصی در زمینه فیبر نوری پرداخت وجلسه با پرسش وپاسخ تخصصی ادامه ودر پایان هدایایی از سوی شرکت مخابرات استان قم به رسم یادبود به حاضرین اعطا شد.
پایان خبر/

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی