شما اینجا هستید
اخبار استان قم » برگزاری جلسه آشنایی با فرصت های تجاری بازار عراق درقم

جلسه آشنایی با فرصت های تجاری عراق با حضورآقای رضازاده رایزن بازرگانی ایران در بغداد و تجار، صادرکنندگان و روسای اتحادیه ای صنفی استان قم در سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قم برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قم در ابتدای این جلسه معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قم با اشاره به اهمیت کشور عراق بعنوان یکی از مهمترین مقاصد صادراتی ایران افزود: ایران پس از کشورهای ترکیه و چین بیشترین صادرات را به کشور عراق دارد.
امیر محمدی چهر افزود: با توجه به رشد جمعیت در کشور عراق و همچنین قرابت مذهبی با این کشور اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک شاهد افزایش صادرات کالاهای تولیدی استان و کشور به عراق باشیم.
همچنین وی افزود: به منظور بازاریابی و معرفی کالاهای تولیدی استان این سازمان با همکاری سایر دستگاههای دولتی اقدام به برگزاری نمایشگاه اختصاصی تولیدات استان در دیماه و در شهر نجف خواهد نمود.
در ادامه این جلسه رایزن تجاری ایران در بغداد با اشاره به اهمیت عراق در بحث صادرات افزود: میانگین تعرفه واردات کالا درکشور عراق پایین است که این موضوع می تواند مشوق خوبی برای صادر کنندگان باشد.
رضازاده با اشاره به مزیت های تجاری بازار عراق افزود: کاهش سهم تجارت کشورهای رقیب مانند عربستان، قطر و ترکیه، وجود بیشترین تراکم جمعیتی در استانهای هم مرز با ایران، رغبت بالای مردم عراق به خرید کالای ایرانی و بالا بودن حاشیه سود تجارت در عراق را از فرصتهای بازار عراق برشمرد.
وی در ادامه امکان ایجاد شبکه توزیع مویرگی در عراق و راه اندازی فروشگاه زنجیره ای بویژه در بخش غربی این کشور را از پتانسیلهای این کشور برشمرد.
لازم به ذکر است ارزش صادرات استان قم به کشور عراق در ۷ ماه نخست امسال بیش از ۴۲ میلیون دلار بوده است.

پایان پیام/

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی