شما اینجا هستید
اخبار استان قم » باید با همدلی و وحدت در جهت رفع عقب ماندگی ها تلاش کرد

شهردار قم گفت: توسعه قم و رفع عقب ماندگی ها در گرو نقد منصفانه است و باید  با همدلی و وحدت در جهت رفع عقب ماندگی ها تلاش کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رهپویان قم، سید مرتضی سقائیان نژاد در مراسم تجلیل از خبرنگاران استان قم با اشاره به جایگاه مهم خبرنگاران عنوان کرد:روز خبرنگار به یاد شهید صارمی انتخاب شده است و همین مقام شهادت گویای جایگاه واقعی و ارزشمند خبرنگاران می باشد.

شهردار قم افزود:رسانه در حوزه فرهنگ و هنر دسته بندی می شود و کار رسانه در واقع کاری فرهنگی است ضمن اینکه با چنین رویکردی خبرنگاری در نظام جمهوری اسلامی اقتضای خودش را در عرصه فرهنگی دارد.

وی تصریح کرد:با توجه به وضعیت کشور و تهدید فرهنگ غرب رسالت خبرنگار دارای اهمیت زیادی می شود در این راستا خوشبختانه تمدن اسلامی از تمدن های غالب در جهان می باشد.

سقائیان نژاد خاطرنشان کرد:فرهنگ غرب برای مردم جهان برنامه دارد در این زمینه تمدن غرب که بعد از رنسانس در جهان غالب شد تلاش می کند تا فرهنگ های دیگر را نادیده بگیرد از نظر فرهنگ غرب حرف نخست با افرادی است که صاحب قدرت و استیلا و زور و زر و تزویر باشند.

وی اظهار کرد:اما در فرهنگ اسلامی رستگاری و سعادت و تزکیه را به عنوان راهبرد معرفی می نماید اگر با چنین نگاهی به شغل خبرنگاری بنگریم کار فرهنگی در نظام جمهوری اسلامی بر اساس صداقت و پاکی و جسارت و شجاعت می باشد.

شهردار قم گفت:قرآن کریم به قلم سوگند خورده است در این عرصه خبرنگاران صاحب قلم هستند و جایگاه بزرگی دارند باید جایگاه واقعی و شان خبرنگاران توسط خودشان حفظ شود و شان خبرنگار در دست خودش است.

سقائیان نژاد عنوان کرد: توسعه قم و رفع عقب ماندگی ها در گرو نقد منصفانه می باشد باید تلاش کرد با همدلی و وحدت که حرف نخست را در موفقیت می زد در جهت رفع عقب ماندگی ها تلاش کرد چرا که اگر چه رکود و نداشتن بودجه از جمله مشکلات در تحقق اجرای پروژه ها می باشد اما با تعامل با رسانه ها می توان به توسعه دست یافت.

وی در مورد حمایت از خبرنگاران نیز ادامه داد:راه اندازی ساختمانی برای تجمیع رسانه ها و ساماندهی دکه های روزنامه فروشی و ایجاد ساختمانی متمرکز برای دانشکده خبرنگاری و کمک در جهت تشکیل خانه مطبوعات از الویت های این حوزه می باشد که می توان آن را به ثمر رساند.

در ادامه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: در حال حاضر ۲۶۴ نشریه، روزنامه، دو فصل نامه، سالنامه پایگاه خبری و خبرگزاری در قم فعال است که سطح گسترده ای از مطبوعات و خبر را در قم نشان می دهد.

حجت الاسلام والمسلمین عباس دانشی در مراسم تجلیل از خبرنگاران استان قم که در سالن جلسات شهرداری قم برگزار شد با اشاره به اجرای برنامه هایی مختلف ویژه روز خبرنگار عنوان کرد: از خبرنگاران برتر از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم تجلیل شد و ما به برخی از مشکلات و دغدغه های اصحاب رسانه گوش فرا دادیم.

وی اظهار داشت : در قم ۶۹ دو فصل نامه و ۹۰ فصل نامه و چند سالنامه بار مهمی از تولید علم در حوزه معارف اسلامی را بر عهده دارند و نشان دهنده نقش قم در ترویج فرهنگ اسلامی است.

دانشی یادآور شد: یکی از دغدغه های خبرنگاران موضوع بیمه می باشد که تدبیر دولت در این عرصه کارگشا بوده و همه سهم بیمه خبرنگاران پرداخت می شود اما مشکل استان ها کمبود نقدینگی می باشد که موجب شده که همه نتوانند از این خدمات بهره مند شوند.

وی گفت: متاسفانه جراید سراسری توجه کمتری به بیمه خبرنگاران دارند که در رابطه با بیمه اگر اقدامات حمایتی صورت گیرد می توان بسیاری از خبرنگاران را از خدمات بیمه ای بهره مند ساخت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم خاطرنشان کرد: از دیگر دغدغه های خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزاری انتخابات خانه مطبوعات می باشد که با تدابیر لازم و با نگاه کارشناسی و طبق اساسنامه این امر اتفاق می افتد تا در اوایل مهرماه شاهد تشکیل خانه مطبوعات باشیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی