شما اینجا هستید
اخبار استان قم » باید با بحران پیش رونده دریاچه نمک مقابله کنیم

مدیرکل مدیریت بحران استان قم گفت: باید هرچه سریعتر با بحران روزافزون و پیش رونده دریاچه نمک مقابله کنیم تا در آینده شاهد اثرات هرچه مخرب تر آن در مرکز کشور نباشیم.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، محسن اوروجی در جلسه کارگروه مخاطرات زیست محیطی استان در سخنانی اظهار داشت: بحران دریاچه نمک از مهمترین مخاطراتی است که در حال حاضر با پدیده ها و تأثیرات مخرب آن مواجه هستیم.

وی بر ضرورت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در رابطه با بحران دریاچه نمک تاکید کرد و گفت: شهر قم به شدت متأثر از بحران دریاچه نمک و آسیب های ناشی از آن از جمله گرد و غبار، پیشروی آب شور و از میان رفتن روستاها و کشاورزی منطقه است.

مدیرکل مدیریت بحران استان قم با اشاره به برگزاری همایش «بحران دریاچه نمک» در روز پنجم اسفندماه، خاطرنشان کرد: این همایش در راستای ایجاد حساسیت و هشدار به مسوولان ملی نسبت به اثرات مخرب ناشی از خشک شدن دریاچه نمک و دشت مسیله برگزار می شود.

وی با بیان اینکه تمامی صاحبنظران و اساتید دانشگاهها و نهادهای علمی می توانند مقالات و دستاوردهای تحقیقاتی خود در رابطه با دریاچه نمک را به این همایش ارائه دهند، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم از بحران پیش رونده دریاچه نمک که در آینده منجر به بروز گرد و غبار نمکی در کانون جمعیتی مرکز کشور می شود، پیشگیری کنیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی