شما اینجا هستید
گوناگون » باطرح این دوسوال می توانید به راست بودن دوستی طرف مقابل پی برد

با طرح دو سوال مهم می‌توان ماندگاری رابطه و عشق و علاقه طرفین به یکدیگر را با اطمینان بالا مشخص کرد.
به گزارش گروه  گوناگون پایگاه خبری رهپویان قم ،انتخاب همسر اصولا کار دشواری محسوب می‌شود. اما “حفظ” رابطه ممکن است با چالش‌های بیشتری همراه باشد.

سوالی که اغلب افراد با آن مواجه می‌شوند این است که آیا فرد مورد نظر به ما علاقه‌مند است؟ این سوال ممکن است در مقاطع زمانی مختلف ذهن افراد را به خود درگیر کند.
اکنون، به لطف تلاش‌های صورت گرفته از سوی محققان دانشگاه ویرجینیا، می‌توان با پاسخ به دو سوال اساسی زیر شواهدی مبنی بر ماندگاری زندگی زناشویی و مهرورزی زوجین به یکدیگر بدست آورد:

۱٫به عنوان فردی متأهل تا چه اندازه احساس خوشبختی می‌کنید؟ (این احساس را با زمانی مقایسه کنید که مجرد بوده‌اید)

۲٫فکر می‌کنید همسرتان به سوال بالا چه پاسخی دهد؟

محققان دو سوال بالا را به ۳۶ سوال فرعی تقسیم کرده و آن‌ها را در اختیار چهار هزار و دویست زوج قرار دادند. سپس ۶ سال بعد از آنان درخواست کردند تا به همان سوالات پاسخ دهند.

نتایج نشان داد زن و شوهرهایی که تصور می‌کنند زندگی مجردی برایشان مساعدتر بود به احتمال بالاتری در آینده نزدیک (۶ سال بعد) از هم جدا می‌شوند.

این در حالی است که محققان در کمال ناباوری متوجه شدند، افرادی که در پاسخ به سوال دوم امتیاز بالاتری برای رضایت همسرشان از زندگی زناشویی قائل شوند، بیشتر در معرض طلاق قرار دارند.

در واقع نتایج نشان داد سوال دوم اهمیت به مراتب بیشتری نسبت به سوال اول داشته است.

“استرن”، سرپرست تیم تحقیقاتی در توضیح این امر عنوان می‌کند:”اگر بنده اعتقاد داشته باشم همسرم از زندگی زناشویی کاملاً راضی است، از او انتظار انجام کارها و وظایف بیشتری خواهم داشت و حتی ممکن است او را مجبور کنم برای تامین مخارج خانواده بیشتر تلاش کند”.

وی ادامه می‌دهد: «درست در همین زمان است که وی با دیدن مردی خوش‌تیپ و دارای شرایط مساعد به سادگی تصمیم می‌گیرد از من جدا شود».

دو سوال مطرح شده در بالا ممکن است ساده به نظر برسند. اما پاسخ آن‌ها ممکن است جنبه‌های مختلف رابطه زناشویی را در برگیرد.

محققان بر این باورند راز ماندگاری رابطه زناشویی و ازدواج موفق این است که نسبت به احساس همسرمان در مورد زندگی مشترک آگاهی یابیم. کسب آگاهی در این خصوص کار چندان دشواری به حساب نمی‌آید؛ تنها کافی است این سوال را مستقیماً از همسرتان بپرسید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی