شما اینجا هستید
اخبار استان قم » بازدید سرزده از واحدهای آلاینده در شهرک صنعتی سلفچگان

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: عقب ماندگی تکنولوژی در خطوط تولید واحدهای صنعتی استان قم، از مهمترین عوامل آلایندگی این واحدها بشمار می رود.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل ازروابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، تورج همتی در بازدید سرزده از واحدهای آلاینده صنعتی در شهرک صنعتی سلفچگان در سخنانی اظهار داشت: شکایت های متعددی از آلودگی واحدهای صنعتی در این منطقه به ویژه در روستای جنداب وجود دارد که باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه عقب ماندگی تکنولوژی از مهمترین عوامل آلایندگی واحدهای صنعتی در استان قم است، خاطرنشان کرد: واحدهای آلاینده صنعتی در استان باید طی برنامه زمانبندی مشخص برای رفع آلایندگی اقدام کنند، وگرنه بدون اغماض و بر اساس ضوابط قانونی با آنها برخورد خواهد شد، زیرا سلامت عمومی جامعه در اولویت اول است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: متأسفانه آلاینده های خروجی از دودکش برخی از واحدهای صنعتی، اثرات مخربی در سلامت افراد داشته و کارگران این واحدهای آلاینده صنعتی و معدنی، خودشان اولین قربانیان این آلودگی ها خواهند بود.

وی در پایان خواستار همکاری و هماهنگی همه دستگاههای اجرایی ذیربط در برطرف کردن آلودگی های صنعتی در بخش سلفچگان شد و گفت: شرکت شهرک های صنعتی استان قم نیز باید نسبت به دفع اصولی پسماندهای جامد و مایع واحدهای صنعتی و ارتقاء تکنولوژی خطوط تولید این واحدها اهتمام جدی داشته باشد.

بازدید مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از منطقه حفاظت شده پلنگ دره

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از منطقه حفاظت شده پلنگ دره واقع در بخش سلفچگان بازدید و از نزدیک در جریان وضعیت و روند نظارت و پایش در منطقه قرار گرفت.

تورج همتی در نخستین بازدید از مناطق تحت مدیریت و پاسگاههای محیط بانی استان، از منطقه حفاظت شده پلنگ دره بازدید و از نزدیک در جریان وضعیت و روند نظارت و پایش در منطقه قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، وی با حضور در پاسگاه محیط بانی پلنگ دره با محیط بانان این منطقه گفتگو و با اشاره به ارزش های زیستی و تنوع گسترده گیاهی و جانوری در این منطقه از زحمات و تلاش های آنها در جهت حفظ و حراست از محیط زیست کشورمان صمیمانه تشکر و قدردانی کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به اراده و تلاش جدی مسؤولان سازمان در جهت بهبود وضعیت معیشتی محیط بانان و در دستور کار بودن لوایح و قوانین حمایتی، تصریح کرد: امیدواریم در سال های پیش رو بتوانیم با همت و تلاش مضاعف اقدامات مثبت و موثری در راستای تحقق اهداف زیست محیطی و بالندگی هرچه بیشتر سازمان انجام دهیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی