شما اینجا هستید
حوزه » بازدید رئیس موسسه قانونگذاری روسیه از مرکز تحقیقات اسلامی مجلس

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با تقدیر از حضور رئیس موسسه قانونگذاری وحقوق تطبیقی روسیه در این مرکز گفت: تعامل وهمکاری دوجانبه میان دو مرکز و استفاده از ظرفیت حقوقدانان دو کشور می تواند تاثیرات کلان و گسترده ای برجای گذارد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،آیت الله احمد مبلغی در دیدار دکتر تالیا خابرییوا رئیس موسسه قانونگذاری و حقوق تطبیقی روسیه و هیات همراه خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران برخلاف تفکرات افراط گرا، نگاه و تعامل خوبی با دانش حقوق وتخصص های حقوقی دارد ومی کوشد تا از زاویه حقوق به فقه بنگرد و از خاستگاه فقه به سمت حقوق بیاید و این تجربه بسیار خوبی را در ایجاد تعامل بین فقه و حقوق پدید می آورد.

آیت الله مبلغی تصریح کرد: با توجه به تعامل و ارتباط بسیار خوب مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با نسل زیادی از حقوقدانان فقه آشنا، این مرکز می تواند با مشارکت موسسه قانونگذاری و حقوق تطبیقی روسیه، همگرایی خوبی برای تولید مفاهیم حقوقی در حوزه های  مشترک داشته باشد.

وی با اشاره به زمینه های تفاهم نامه و همکاری دوجانبه میان دو  مرکز ادامه داد: دو مرکز می توانند در زمینه شناخت متقابل ظرفیت های قانون اساسی جمهوری اسلامی و روسیه، برگزاری نشست های علمی – حقوقی، حضور در کنفرانس های یکدیگر، انتشار مقالات در نشریات یکدیگر، انجام مشورت های حقوقی و… همکاری مشترک علمی داشته باشند.

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس گفت: موضوعاتی همچون: حقوق معطوف به اینترنت، حقوق اساسی، حقوق بشر، مفاهیم حقوقی پایه در قبال تروریسم، حقوق اقوام، مفاهیم حقوقی ناظر به یکپارچگی کشور ها و مباحثی از این دست می تواند مبنای همفکری و همکاری علمی میان مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و موسسه قانونگذاری و حقوق تطبیقی روسیه باشد.

آیت الله مبلغی خاطرنشان کرد: بحث حقوق اقوام و چگونگی مواجهه با آنها در فضای اجتماعی و حقوقی با حفط یکپارچگی کشورها از دیگر مباحثی است که می تواند ایران و روسیه را در مواضع به هم نزدیک کند و بر فضای حقوقی جهان تاثیر بگذارند.

   دکتر تالیا خابرییوا رئیس موسسه قانونگذاری و حقوق تطبیقی روسیه نیز در این نشست مشترک، خاطرنشان کرد: ما با محوریت حقوق و نظارت حقوقی، و استفاده از ظرفیت اندیشمندان حقوقی، تکنولوژی و دنیای دیجیتال و.. آماده همکاری با مرکز تحقیقات اسلامی مجلس هستیم.

وی اظهار داشت: در موسسه قانونگذاری روسیه نمایندگان بین المللی و متخصصان زیادی فعالیت دارند و امروز برای ما جالب است که فهم اسلامی از حقوق را در مرکز تحقیقات اسلامی پیدا کردیم.

وی از آیت الله مبلغی برای شرکت در کنفرانس بین المللی تبادل ایده های حقوقی در کشور روسیه دعوت کرد و ابراز امیدواری کرد که دو مرکز بتوانند همکاری مشترک خوبی در مباحث علمی و حقوقی داشته باشند.

مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و موسسه قانونگذاری و حقوق تطبیقی روسیه در این دیدار، تفاهم‌نامه همکاری حقوقی و علمی امضاء نمودند.

دکتر تالیا خابرییوا رئیس موسسه قانونگذاری و حقوق تطبیقی روسیه در محل مرکز تحقیقات اسلامی مجلس در قم حضور یافت و با رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار تنی چند از  محققان آن موسسه و محققان مرکز تحقیقات اسلامی مجلس حضور داشتند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی