شما اینجا هستید
اخبار استان قم » اولین واحد اورژانس روانشناسی در راه آهن کشور در قم افتتاح شد

برای نخستین بار؛ اولین واحد اورژانس روانشناسی در راه آهن کشور در جهت افزایش رضایت شغلی و تامین سلامت روحی در مواجهه با سختی ،روجی کارکنان و با حضور مهندس صابری مشاور حمل ونقل ریلی استانداری مهندس رحمانی نیای،مدیرکل دفتر فنی، عمرانی و حمل و نقل ترافیک استانداری قم دکترگل فشان مدیر کل هلال احمر استان قم و سرهنگ داود عباس زاده فرمانده حوزه مقاومت بسیج راه آهن کشور و مشاور مدیرعامل در امور ایثار گران راه آهن راه اندازی شد.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ، محسن اعتماد مدیر کل راه آهن قم در حاشیه افتتاح این واحد که صبح امروز برگزار شد،در خصوص اهمیت راه اندازی اولین واحد اورژانس روانشناسی گفت:این واحد برای اولین بار در سطح کشور ودر قم راه اندازی شده است و هدف از راه اندازی این واحد بررسی وضعیت سلامتی روان و ارائه راهکارهای علمی و عملی در جهت ارتقاء سلامت کارکنان ،انجام ازمونهای روانشناختی لازم ،گزارش تجزیه و تحلیل اطلاعات بهمراه آسیب شناسی و راهکارهای علمی و علمی می باشد
مديركل راه آهن قم ادامه داد: واحد ارتقای سلامت روح و روان فعالان و همکاران راه آهن در جهت ارائه خدمت در زمان بروز مشکل و بحران و انجام مشاوره های فردی و خانوادگی به بهره برداری رسید.
وی تصریح کرد:مشاغل مربوط به راه آهن بسیار سخت و طاقت فرسا،حساس و پراسترس بوده و بعلت برنامه نامنظم از نظر ساعت کاری موج بروز برخی مشکلات جسمی و روحی در کارکنان می شود..
اعتماد خاطرنشان کرد:شاغلین عملیاتی راه آهن به واسطه سختی کار و اختلال در زمان خواب دچار مشکلات فزیولوژی و روحی می شوند.
وی ادامه داد:بسیاری از مامورین راه اهن بخاطر شرایط کاری دور از خانواده به سر میبرند و طبیعتا از نظر عاطفی و احساسی دچار مشکل می شوند که می توانند در این واحد اورژانس روانشناسی از خدمات خانوادگی و… بهره مندگردند..
مديركل راه آهن قم یادآور شد:با توجه به شرایط کاری و وجدان کاری که پرسنل راه آهن همواره حس مسئولیت پذیری و پاسخگویی بالا را دارند و در حسن کار استرس زیادی را متحمل می شوند که این می تواند سلامت جسمی را به خطر اندازد و تامین سلامت روحی کارکنان در مشاغل سخت،به نفع سلامت جامعه است..
اعتماد ابراز امیدواری کرد که در سال آینده با راه اندازی خانه بهداشت و سلامت بتوان خدمات بیشتری را به پرسنل ارائه داد و باعث ایجاد انگیزه بیشتر خدمت رسانی در کاکنان،افزایش تعلق سازمانی و ارتقا بهره وری شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی