شما اینجا هستید
اخبار استان قم » انهدام باند سارقان منازل در قم

رئيس پليس آگاهي استان از انهدام باند سارقان منازل و دستگيري سه نفر از اعضاي اصلي اين باند در استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رهپویان قم به نقل ازپايگاه خبري پليس، سرهنگ” احمد کرمي” در تشريح اين خبر اظهار داشت: در پي وقوع سرقت هاي متعدد و سريالي منازل در قم كه منجر به بدبيني اذهان عمومي در سطح شهر شده بود، موضوع به صورت ويژه در دستور كار اين پليس قرار گرفت.
وي افزود: ماموران با يکسري اقدامات پليسي و اطلاعاتي در سطح گسترده پي بردند سارقان باندي سازمان يافته و متشكل از افراد حرفه اي و سابقه دار اهل يکي از استان هاي شمال غربي کشور بودند که پس از چند فقره سرقت منزل در نواحي مرفه نشين استان بلافاصله از شهر خارج و به استان خود عزيمت مي کردند.
سرهنگ کرمي ادامه داد: ماموران تلاش خود را براي شناسايي هويت سارقان،پاتوق و مخفيگاه احتمالي آنان در شهر قم در دستور كار قرار دادند که با بهره گيري از بانك هاي اطلاعاتي و بررسي پرينت ريز مكالمات خطوط متعدد به دست آمده از سارقان در هفته هاي اخير تعداد چهار نفر از اعضاي اصلي باند شناسايي شدند.
رئيس پليس آگاهي استان اضافه کرد: در تحقيقات ميداني و بررسي هاي اطلاعاتي صورت گرفته مشخص شد، مخفيگاه و پاتوق سارقان متعلق به منزل احدي از اعضاي باند مذكور مي باشد و نامبردگان پس از ورود به شهر قم از آن مكان براي طرح ريزي سرقت هاي خود و شناسايي محل هاي سرقت استفاده مي کردند.
وي اعلام داشت: کارآگاهان طي هفته هاي اخير به صورت شبانه روزي در محل مورد نظر مستقر و با بهره گيري از توان پليسي و انجام چندين روز عمليات تعقيب و مراقبت مشخص شد گروهي از باند سارقان مذكور اخيرا” در شهرستان قم حضور يافته و در محدوده هاي اين شهر تردد دارند که با ادامه عمليات، خودروي پزو ۴۰۵ نقره اي سارقان مذكور شناسايي شد.
سرهنگ کرمي خاطرنشان کرد: ماموران در نهايت به محض ورود سارقان به تور اطلاعاتي بلافاصله و در يک اقدامي غافلگيرانه ضمن توقيف خودري موصوف، سه نفر از اعضاي اصلي باند را دستگير و در بازرسي بدني از آنان وسايلي از قبيل چاقوي ضامن دار،اسپري اشك آور و غيره كشف و نهايتاً متهمان به پليس آگاهي استان اعزام شدند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی