شما اینجا هستید
اخبار استان قم » افزایش قابل ملاحظه پرونده های کمیسیون پزشکی در سال جاری

معاون پزشکی و آزمایشگاهی اداره اعلام کرد: طی ده ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزایش قابل ملاحظه ای در تعداد پرونده های ارجاع شده به واحد کمیسیون پزشکی رخ داده است.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی استان قم ، دکتر فرزانه مهدی زاده در ده ماه نخست سال جاری تعداد ۵۱۲ پرونده جهت کارشناسی به بخش کمیسیون پزشکی ارجاع شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۲۳ درصدی مواجه بوده است.

وی همچنین افزود: این پرونده ها در چهار بخش اصلی مربوط به بررسی های روانپزشکی، تعیین علل فوت، بررسی اعتراض به گواهی های صادرشده در واحد معاینات و نیز بررسی قصور پزشکی مورد رسیدگی قرار می گیرند.

دکتر مهدی زاده تصریح کرد: تعداد ۱۳۱ مورد یعنی در حدود ۲۵ درصد از پرونده های کمیسیون پزشکی در سال جاری مربوط به بررسی قصور پزشکی بوده که با دستور مقام قضایی تشکیل شده و مورد رسیدگی قرار گرفته است.

وی گفت: ازمیان پرونده های قصور پزشکی که تاکنون مورد رسیدگی قرار گرفته تقریباً در یک سوم از آنها قصور کادر درمانی احراز شده است.

مهدی زاده ضمن اعلام آمار فوق تاکید کرد: کمیسیون پزشکی قانونی با جمع آوری مدارک و مستندات و بهره گیری از کارشناسان مجرب در هر رشته، همه جوانب پرونده را مورد بررسی قرار داده و ضمن استماع اظهارات شاکی و نیز کادر پزشکی و درمانی نسبت به اظهار نظر علمی درمورد احراز یا عدم احراز قصور با ذکر دلیل اقدام می کند. بر این اساس امید آن داریم بررسی
های تخصصی انجام شده بتواند در راه کشف حقیقت و احقاق حقوق طرفین مثمر ثمر باشد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی