شما اینجا هستید
اخبار استان قم » اغماض در رعايت ضوابط پروژه‌هاي عمراني منجر به بروز حوادث ناگوار مي‌شود

معاون امور عمراني استانداري قم گفت: اغماض در رعايت ضوابط فني و ايمني پروژه هاي عمراني منجر به بروز حوادث ناگوار مي شود.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،در جلسه شوراي فني استان، مهندس محسن بهشتي معاون امور عمراني استانداريطي سخناني با اشاره به وقوع حوادث متعدد در روزهاي اخير در استان و آتشسوزي و تخريب ساختمان پلاسكو در تهران گفت: مبحث ايمني بايد قبل از بروزحوادث در ساختمانها و اماكن عمومي و بزرگ جدي گرفته شود.

وي افزود: هر روز شاهد وقوع بحرانهاي جديد هستيم لذا بايد راهكارهاييبراي كاهش بحران‌ها داشته باشيم كه اصلي‌ترين آنها رعايت ضوابط و مباحثايمني و فني در هنگام ساخت و ساز است.

معاون امور عمراني استاندار اغماض در رعايت ضوابط فني و ايمني پروژه‌هايعمراني را موجب بروز حوادث ناگوار ذكر كرد و بيان داشت:‌ تا رويه‌هاي مادر رعايت ضوابط و مقررات اصلاح نشود هر از چند گاهي شاهد وقوع حوادث واتفاقات خواهيم بود.

وي با انتقاد از ساخت و ساز برخي از نهادها و سازمانها بدون اخذ پروانهساخت از شهرداري اظهار داشت: اخذ پروانه براي كليه سازمانها و نهادهايدولتي لازم و از بديهيات است و نگرفتن پروانه مزيتي ندارد.

وي ساخت و ساز را بحثي تخصصي برشمرد و گفت: دستگاههاي اداري مجريان خوبيبراي ساخت و ساز نيستند و با احكام مديريتي نيز نمي‌توان ضوابط را تغييرداد.

در اين جلسه مدير عامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري قم و رئيسسازمان نظام مهندسي ساختمان استان گزارشي از وضعيت ايمني در ساختمانهايعمومي و مهم شهر قم ارائه دادند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی