شما اینجا هستید
اخبار استان قم » اصلاح شبکه‌های فاضلاب به روش مکانیزه در قم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم شرکت آب و فاضلاب استان از اصلاح شبکه‌های فاضلاب با استفاده از روش‌های مدرن و مکانیزه خبر داد و کاهش هزینه‌ها، ایمنی بالا و کاهش حجم حفاری‌ها را از جمله مزایای این روش برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از  روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، دکتر علی جان صادق پور در حاشیه بازدید مهندس رضوی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان از روش جدید اصلاح شبکه فاضلاب با اشاره به فرسودگی شبکه فاضلاب خیابان امام سجاد (ع) اظهار داشت: با توجه به ریزشی بودن خاک محل و مرطوب بودن خاک، امکان جایگزینی یا اصلاح شبکه فاضلاب این خیابان از طریق روش‌های معمول وجود نداشت.

وی استفاده از روش‌های مکانیزه و مدرن برای اصلاح شبکه فاضلاب این خیابان را مورد تاکید قرار داد و  ابراز داشت: با بهره‌گیری از جایگزینی لوله فاضلاب از روش لوله شکافی، شبکه فاضلاب این خیابان به طول حدود ۴۰۰ متر در مدت زمان کمتر از ۱۰ روز تعویض شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم اجرای سریع، کاهش هزینه‌ها به ویژه در مسیرهای سنگی و دارای ریزش، حجم حفاری و آسفالت شکافی پایین، انسداد کم معبر، ایمنی بالا و عدم قطع جریان فاضلاب را از جمله مزایای اصلاح شبکه به روش جدید برشمرد.

وی با بیان اینکه در روش سنتی باید نسبت به تعیین مسیر جدید برای لوله جدید با رعایت حریم لوله قبلی اقدام شود، افزود: با این روش در بسیاری از موارد به سختی و با انجام حفاری‌های بیشتر صورت می‌گیرد ضمن اینکه جا به جایی انشعابات نیز با مشکلاتی همراه است.

دکتر صادق پور با اشاره به اینکه در حال حاضر بخشی از اصلاح شبکه در شهرک مهدیه نیز با این روش در حال انجام است، تاکید کرد: با توجه به اجرای موفق اصلاح شبکه فاضلاب به صورت لوله شکافی، در تلاش هستیم سایر نقاطی را نیز که با فرسودگی مواجه است با استفاده از این روش اصلاح کنیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی