شما اینجا هستید
اخبار استان قم » ادارات دولتي نگاه فرادستگاهي به حفظ منابع آب داشته باشند

استاندار قم در جلسه شوراي حفاظت از منابع آب استان قم اظهار داشت:ادارات دولتي بايستي نگاه فرادستگاهي به حفظ منابع آب داشته باشند.
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از روابط عمومي استانداري قم سيد مهدي صادقي استاندار قم در جلسه كارگروه استاني سازگاري با كم آبي و شوراي حفاظت از منابع آب استان قم طي سخناني با اشاره به تنش آبي كشور در سال جاري اظهار داشت: استان قم نيزبه دليل كاهش نزولات جوي در سال گذشته از جمله استانهايي است كه با چالش كمبود منابع آبي مواجه است.
استاندار قم با بيان اينكه تصميمات جدي در حوزه ي آب در سطح كشور اتخاذ شده است، افزود: استان ها نيز موظفند بر اساس ابلاغيه هاي ملي، طرح هاي بومي خود را ارائه كنند.
وي با اشاره به ابلاغ كاهش استفاده از منابع آب در آبياري فضاي سبز توسط بخش نامه ملي تصريح كرد: بايستي شهرداري هرچه سريعتر طرح خود براي اجراي اين بخش نامه را ارائه نموده و در شش ماهه ي نخست امسال اجرايي كند.
صادقي گفت: دستگاه هاي مختلف  بايستي صرف نظر از جايگاهشان به مسئله ي آب به صورت ملي و جامع نگاه كنند و از توانايي ها و ظرفيت هايشان براي اجراي هرچه بهتر بخشنامه هاي مصوب دولتي تلاش كنند.
نماينده عالي دولت در استان با بيان اينكه تصميم گيري  ها بايستي در كميسيون هاي كارشناسي انجام شده و مصوب شوند افزود: در جلسات اصلي شورا بايستي مصوبات مطرح و براي رفع موانع آنها برنامه ريزي و هماهنگي لازم صورت بگيرد.
استاندار قم ادامه داد: دستورالعمل هاي گذشته ممكن است با مصوبات جديد مغايرت هايي داشته باشند كه بايستي اين مغايرات ها احصاء شده و براي يكسان سازي تصميمات با دستورالعمل ها اقدام شود.
=====================================================================================
طي مراسمي با حضور وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي:
از سند توسعه سرمايه گذاري، توليد و اشتغال رونمایی  مي شود
طي مراسمي با حضور وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي از سند توسعه سرمايه گذاري، اشتغال رونمایی  مي شود.
به گزارش روابط عمومی استانداری قم سند توسعه سرمايه گذاري، توليد و اشتغال استان قم روز پنجشنبه در مراسمي با حضور دكتر ربيعي وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي رونمايي مي شود.
بر اساس اين سند كه وظايف دستگاه هاي مختلف به صورت مشخص تدوين در آن شده است، بايستي با همكاري بخش دولتي قم و بخش خصوصي ۱۴۸۱۰ شغل با اعتباري معادل ۴۲۰۴۳ ميليارد ريال در سال ۹۷ ايجاد شود.
شایان ذکر است  قم اولین استانی است که در سال ۹۷ این سند در آن تهیه و رونمایی خواهد شد .

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی