شما اینجا هستید
اخبار استان قم » اخلاق خوب پليس همان گسترش فرهنگ نبوي است

فرمانده انتظامي استان گفت: اخلاق خوب پليس همان گسترش فرهنگ نبوي است.

به گزارش خبرنگارپایگاه خبری رهپویان قم به نقل از پايگاه خبري پليس، سردار” کاظم مجتبايي” در جلسه کميسيون تحول راهور، ضمن تبريک ايام هفته وحدت و ميلاد نبي مکرم اسلام حضرت محمد مصطفي صلي الله عليه و آله گفت: اميدواريم بتوانيم وظايف و تکليف را بشناسيم و به آن عمل کنيم.

وي افزود: يکي از اقدامات مهم در حوزه کاري راهور اخلاق است که هزاران وجه داردو مهم ترين آن مسئله گفتمان کلامي، نگاه مهربانانه و حرف زدن منطقي است که رسالت پيامبر (ص) نيز تحول، ارتقاء و تکميل اخلاق در جامعه بشريت بود .

اين مقام ارشد انتظامي استان خاطرنشان کرد: اخلاق جزء الزامات ماموريت ما بايد باشد چه در حوزه ترافيکي و چه انتظامي و يا اجرايي و مسائل پشتيباني ، تماماً اخلاق بايد محور قرار گيرد و اگر سايه اخلاق را در کارهايمان داشته باشيم خيلي از کاستي ها را مردم نمي بينند اگر يک ماموربراي قانون حتي يک تکليف ديني و اسلامي را با يک رفتار خشک انجام دهد برخي ها ناراحت مي شوند ولي اگر در سايه اخلاق خوب انجام گيرد آن نگراني هم برطرف مي شود.

وي گفت : به عنوان مثال اگر شخصي صد هزارتومان جريمه شود ته دلش نارحت مي شود ولي اگر اين جريمه با يک احترام و اخلاق خوب از سوي کارکنان راهور باشد شخص جريمه شده ناراحت نمي شود و رفتار منفي متاثر از برخورد بد را به خانواده و جامعه منتقل نمي کند اين باعث آرامش او وجامعه مي شود .

سردار مجتبايي افزود: گفتمان خوب اگر باشد مي توانيم بگوييم در جهت گسترش فرهنگ نبوي گام برمي داريم اگر اين طور بود مردم ما را ادامه دهند راه پيامبر و ائمه مي دانند .

فرمانده انتظامي استان تصريح کرد: نحوه گفتمان،ادبيات نگاه و حرکتي که انجام مي دهيم در روحيات مردم، اخلاقيات ، اعتماد و اعتقادشان روز به روز تاثير مي گذارد.

سردار مجتبايي در پايان اعلام داشت: برخي از حرکات دست خودمان نيست، اما ذره ذره آن را مردم در ذهنشان ضبط مي کنند ودر وجهه اجتماعي پليس در بين مردم اين حرکات موثر است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی