شما اینجا هستید
اخبار استان قم » اجرای طرح ملی خادم در قم

همزمان با ایام مبارک دهه فجر،طرح ملی خادم که برای آشنایی خانواده ها با چگونگی مواجه باحوادث غیر مترقبه صورت می گیرد،توسط جمعیت هلال احمر در استان قم اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رهپویان قم ،رئیس جمعیت هلال احمر استان قم پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: طرح ملی خادم که برای آشنایی خانواده ها با چگونگی مواجه باحوادث غیر مترقبه صورت می گیرد،توسط جمعیت هلال احمر در استان قم اجرا می شود وطی آن بیش از ۱۰۰نفر از مربیان این جمعیت به خانه های مردم رفته وبرای هرکدام از خانواده ها ماهانه یک کلاس توجیهی آموزشی ۵دقیقه ای ودر طی۱۲جلسه برگزار می کنند .
دکتر گلفشان افزود:این طرح همزمان با ایام دهه مبارک فجر در ابتدا در شهرک مهدیه وقسمتی از پردیسان اجرا می شود وپس از آن واز ابتدای سال آینده ،در تمامی نقاط استان به اجر درمی آید.
وی گفت:مربیان ما در این طرح پس از پایان هرجلسه،درباره جلسه قبلی از خانواده های پرسجو خواهند نمود تا از میزان فراگیری جلسه قبلی توسط آنان آگاه شوند ودرصورت نیاز همان آموزش های جلسه قبلی آن را برای آنان بازگو خواهند نمود تا این آموزشها در ذهن آنان ترسیخ یابد وامیدواریم که تا سال ۱۴۰۰این طرح در کل استان به اجرا در آید.

برگزاری مانور بهداشت،درمان وامداد باحضور۶استان در قم
وی در ادامه از برگزاری مانور بهداشت،درمان وامداد باحضور۶استان در استان قم خبر داد وافزود:این مانور در تاریخ ۱۴و۱۵بهمن ماه در شهر قنوات(حاجی آباد )وبامشارکت استان های قم –تهران-البرز-مازندران-قزوین وگیلان انجام می شود که در کنار برگزاری این مانور،خدمات بهداشتی درمانی به اهالی آن مناطق داده خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد:همزمان با ایام دهه فجر نیز مرکز آموزش تخصصی ما نیز به بهره برداری خواهد رسید ومرکز نگهداری سگهای جستجو گر ما نیز به استاندارد خواهد رسید وتعداد سگهای آن نیز بیشتر خواهند شد.
وی از افتتاح پایگاه امداد جاده ای در شهر جعفریه همزمان با دهه مبارک فجر خبر داد وافزود:تاکنون بیش از ۱۵۰نفر از جوانان بومی آنجا آموزش های امدادی لازم را فراگرفته اند ودر آن مرکز برای صرفه جویی در هزینه ها وایجاد اشتغال محلی،از افراد آموزش دیده محلی آنجا بهره خواهیم برد وهمین طرح در سال آینده نیز در شهر دستجرد به اجرا درخواهیم آورد.
وی در پاین از اجرای طرح شناسنامه سلامت امداد گران در استان قم خبر داد وافزود:تاکنون بالغ بر ۷۵۰نفر از امداد گران هلال احمر استان مورد معاینه این طرح قرار گرفتند.
پایان پیام/

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی