شما اینجا هستید
اخبار استان قم » اجرای طرح اکرام محرومین در ایام ماه مبارک رمضان توسط کمیته امدادقم

کمیته امداد امام خمینی (ره)استان قم در ماه مبارک رمضان برای هریک از خانواده های نیازمند تحت پوشش خود سبد کالا ویا بن خرید کالا به میزان یک تا یک میلیون و۵۰۰هزار ریال تقدیم می کند.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،مدیرکل کمیته امداد استان قم پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت :درماه مبارک رمضان ما به چند روش توزیع افطاری در میان نیازمندان خواهیم داشت که شامل توزیع بن کالایی برای خانواده ها از فروشگاه های نزدیک محل سکونت آنها،توزیع سبد کالایی وگسترانیدن سفره های افطاری در مساجد،تالارها واماکن دیگر، وتوزیع غذاهای طبخ شده درمیان محرومین خواهد بود.
عبدالله جلالی افزود:۲۱هزار و۶۰۰خانوار برای برنامه های افطار ما درنظر گرفته شده اند که پیش بینی کردیم بیش از ۴۰درصد از این عزیزان در دهه اول ماه رمضان در میان آنها بن کالای ویژه ماه مبارک ویا سبد کالایی دریافت خواهند نمود.
که برای خانواده های تا۳نفر۱۰۰هزار تومان وبالای ۳نفر ۱۵۰هزارتومان سرانه بن یا سبد کالایی تعلق خواهد گرفت.
وی گفت:درسال گذشته درماه مبارک رمضان خیرین برای اطعام فقرا ۹میلیارد و۶۰۰میلیون ریال کمک کردند.
وی به اجرای طرح اکرام ایتام درماه مبارک اشاره کرد وافزود:در طرح اکرام ایتام هرخیر باسرانه ماهیانه ۳۰۰هزار ریال یک یتیم را تحت پوشش حمایتی خود خواهد گرفت واین برنامه در ۲۱ماه مبارک برگزار خواهد شد.
همچنین ما هم اکنون ۲۰۰۱یتیم زیر ۱۸سال در استان داریم که توسط ۱۷هزار و۵۷۴حامی حمایت می شوندو۲۵یتیم داریم که اصلاحامی ندارند و۱۶۰۰یتیم نیز هستند که مهلت حامی آنها به تمام خواهد رسید که در ۲۱ماه مبارک ما در مجموع برای ۱۶۲۵یتیم حامی یابی خواهیم نمود.
وی در ادامه به اجرای طرح محسنین در ایام ماه مبارک اشاره کرد وافزود:این طرح برای فرزندان غیر یتیم ونیازمند اجرا می شود وطی این طرح که ازبرنامه ماه عسل اواخر ماه مبارک سال گذشته آغاز شد،هرحامی میتواند با پرداخت ۳۰۰هزار ریال،حامی یک نفر نیازمند زیر ۱۸سال شود.
وی گفت:هم اکنون ماحدود۵هزار و۹۰۰فرزند غیر یتیم نیازمند داریم که از این تعداد ۵۱۰۶نفر آنها بدون حامی هستند که امیدواریم خیرین مارا در این زمینه یاری کنند.
وی افزود:ما در این ماه رحمت طرح شفا را نیز خواهیم داشت که در این طرح ما برای خانواده های نیازمند دارای بیمار صعب العلاج حامی یابی خواهیم کرد وهرحامی میتواند با پرداخت۳۰۰هزار ریال حامی یکی از این عزیان شود ودرحال حاضرهزار و۱۶۴بیمار صعب العلاج تحت پوشش داریم که۲۹۰بیمار صعب العلاج بدون حامی هستند.
وی در پایان از اجرای طرح مفتاح الجنه نیز خبرداد وافزود:دراین طرح مجالست مسئولین وخیرین با خانواده های نیازمند خواهیم داشت تا آنها از نزدیک شاهد وضعیت زندگی این عزیزان نیازمند باشند.
پایان خبر/

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی