شما اینجا هستید
اخبار استان قم » اجراي طرح مميزي املاك در سطح منطقه سه قم

 رضا پوريا فر شهردار منطقه سه قم از اجراي طرح مميزي املاك اين منطقه از روز جاري خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل ازروابط عمومي و بين‌الملل شهرداري قم ، رضا پوريافر با اشاره به اجراي طرح مميزي املاك منطقه سه اظهار كرد: در عصر حاضر مديريت امور شهرها از نظر وسعت و كثرت جمعيت، بدون دسترسي سريع به منابع اطلاعاتي دقيق و صحيح امكان‌پذير نيست.
وي خاطرنشان كرد: براي دستيابي به چنين پايگاه‌هاي اطلاعاتي، جمع‌آوري اطلاعات به عنوان نخستين قدم، ذخيره و نگهداري آن اطلاعات به عنوان قدم دوم و تدوين شيوه‌هاي سريع و صحيح دستيابي و استفاده آن به عنوان قدم نهايي مطرح است.
شهردار منطقه سه قم با بيان اينكه اجراي مميزي شهرها قدم اول و دوم دستيابي به چنين پايگاه اطلاعاتي بوده است، گفت: قدم نهايي يعني استفاده از اطلاعات وسيع و پرحجم از طريق تدوين شيوه‌هاي دسترسي با انتقال آن به محيط‌هاي كامپيوتري برداشته مي‌شود.
وي به فوايد مميزي اراضي شهري اشاره كرد و افزود: از جمله فوايد مميزي اراضي شهري مي‌توان به تهيه بانك اطلاعاتي از پراكندگي، نحوه توزيع و تخصيص كاربري‌هاي شهري اشاره كرد كه با داشتن چنين اطلاعات گرانمايه‌اي به راحتي مي‌توان براي بسياري از معضلات و مشكلات آينده شهر نظير ترافيك، حمل و نقل درون شهري، خدمات تنظيف شهري و… راه‌حل‌هايي را جست‌وجو كرد.
پوريافر خاطرنشان كرد: به علت اينكه شهرداري‌ها مكلفند بر اين اساس از تمام اراضي و مستحدثات داخل شهر، عوارض نوسازي را وصول كرده و به مصرف نوسازي شهر برسانند، وصول هرگونه عوارض نيازمند شناسايي املاك و داشتن اطلاعات پايه‌اي از آنها است.
وي با اشاره به فاصله حدود ۲۵ ساله در برداشت اطلاعات شهري، گفت: اقدام براي مميزي مجدد و كامل منطقه سه با عنايت به تبصره يك ماده ۲ قانون نوسازي و عمران شهري و با ملاحظه تحولات و الزامات دگرگون شهرسازي مديريت شهري و تكنولوژي اطلاعات در قالبي نو و مبتني بر شيوه‌هاي نظام پيدا كرده، اجرا مي‌شود.
شهردار منطقه سه قم از اجراي طرح مميزي در اين منطقه از امروز خبر داد و افزود: اين طرح با مديريت و تلاش كارشناسان اداره‌كل درآمد مركز و نيز منطقه سه و اعضاي ستاد مركزي مميزي شهر پيگيري و از طريق شركت پيمانكار اجرا مي‌شود.
وي عنوان كرد: طرح مميزي املاك منطقه سه با ۱۶۰ نيرو انجام مي‌شود و مرحله نخست آن شامل حدفاصل ميدان نواب به ميدان آزادگان و كمربندي امام علي(ع) است و جلسه توجيهي نيز با حضور مديران استان و شهرداري براي دست‌اندركاران اين طرح برگزار مي‌شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی