شما اینجا هستید
اخبار استان قم » ابراز رضایت نمایندگان بانک توسعه اسلامی از آبفای قم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از رکورد اجرای ۱۰ هزار متر شبکه فاضلاب در ماه در قم خبر داد و این میزان اجرای شبکه در یک قرارداد را در کشور بی‌سابقه اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم به نقل از  روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، دکتر علی جان صادق پور در بازدید نمایندگان بانک توسعه اسلامی از پروژه‌های فاضلاب قم به ارائه گزارشی از پروژه‌های انجام‌شده با بهره‌گیری از تسهیلات بانک توسعه اسلامی پرداخت و اظهار داشت: در سال ۹۵ از ذخیره مالی که از محل این تسهیلات انجام‌شده بود مجوز احداث ۱۰۰ کیلومتر دیگر شبکه فاضلاب بااعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال در مناطق ۳ و ۶ شهری قم اخذ شد.

وی با بیان اینکه این پروژه در ابتدای اجرا به دلایل مختلف با کندی پیش می‌رفت، خاطرنشان کرد: با اعمال مدیریت پیمانکار و مساعدت سازمان‌های مختلف از جمله شهرداری، نیروی انتظامی و اداره کل کار و تعاون و همچنین حمایت‌های استانداری، سازمان برنامه‌وبودجه و شورای شهر از تیرماه سال جاری، اجرای پروژه سرعت قابل قبولی به خود گرفت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به اینکه تاکنون حدود ۶۰ کیلومتر از شبکه فاضلاب در این محدوده اجرا شده است، با قدردانی از حمایت‌ها و هماهنگی‌های صورت گرفته، ابراز داشت: در صورتی که این روند ادامه پیدا کند تا پایان خردادماه سال آتی اجرای کامل ۱۰۴ کیلومتر شبکه به اتمام خواهد رسید.

وی تاکید کرد: در حال حاضر اجرای شبکه فاضلاب در این منطقه با سرعت حدود ۱۰ هزار متر در ماه در حال انجام است که انجام این حجم عملیات در یک قرارداد در کشور بی‌سابقه است.

دکتر صادق پور با بیان اینکه با بهره‌برداری از این پروژه حدود ۱۰۰ هزار نفر از خدمات شبکه فاضلاب بهره‌مند خواهند شد، تصریح کرد: در حال حاضر نصب انشعابات نیز در برخی مناطق آغاز شده و مابقی مناطق نیز در آینده نزدیک پس از فعال شدن شبکه فاضلاب نصب خواهد شد.  

پیمانکار این پروژه نیز در ادامه این بازدید گزارشی از میزان پیشرفت و روند اجرای پروژه پرداخت و تخصیص سریعتر اعتبارات را در تسریع در اجرا مهم ارزیابی کرد.

کارشناسان و نمایندگان بانک توسعه اسلامی نیز پس از بازدید از شبکه فاضلاب در مناطق در حال اجرا و همچنین تصفیه‌خانه شماره سه فاضلاب قم که از محل تسهیلات بانک توسعه اسلامی ایجاد شده است، اقدامات انجام‌شده را رضایت‌بخش و پروژه قم را یکی از بهترین پروژه های بانک توسعه اسلامی در ایران ارزیابی کردند و  مدیریت خوب شرکت آب و فاضلاب را در این پروژه قابل تقدیر دانستند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی