شما اینجا هستید
گوناگون » آسيب پذيري امنيتي در کيبوبردهاي وايرلس

اين روزها به دليل سهولت استفاده از ابزارهاي ديجيتالي wireless، بسياري از کاربران از موس يا کيبوردهاي وايرلس استفاده مي کنند.

به گزارش گروه گوناگون  پایگاه خبری رهپویان قم :بسياري از کيبوردهاي وايرلس، آسيب پذيري امنيتي دارند که به هکرها اجازه مي دهند تا با استفاده از کيبوردي که به صورت وايرلس به کامپيوتر وصل شده کامپيوتر شخص قرباني را هک کنند.

يک هکر مي تواند از فاصله حتي ۱۰۰ متري به کامپيوتر قرباني حمله کند و هکر قادر است تا کنترل کامل کامپيوتر را بدست بگيرد؛ بدون اينکه به طور فيزيکي در مقابل کامپيوتر بنشنيد و به آن دسترسي داشته باشد و مي تواند متن مورد نظر را تايپ کند و يا حتي پيغام هاي اسکريپت را ارسال کند.

همچنين اين امکان وجود دارد که اقدامات خرابکارانه سريعي روي کامپيوتر قرباني انجام دهد؛ بدون اينکه رديابي شود و ياشناسايي شود.

دليل اين حفره امنيتي اين است که برقراري ارتباط بين صفحه کليد و رايانه شخص بدون هيچ گونه رمزگذاري و فقط از طريق يک قطعه کوچک سخت افزار انجام مي شود و اين باعث مي شود که هکرها بتوانند به مطالبي که کاربر تايپ مي کند، دسترسي داشته باشند.

آن ها با استفاده از انواع بدافزارها و نرم افزارهاي سرقت محتواي تايپ شده، اطلاعات کاربران را از جمله کلمات عبور و ….. را کنترل و ثبت مي کنند.

صفحه کليد هايي وجود دارد که داراي مشکل امنيتي مي باشند. تمامي اين صفحه کليدها براي برقراري ارتباط ازباند راديويي استفاده مي کنند که هيچ گونه استانداردي براي امنيت ترافيک داده ندارد.

محققان مي گويند مشکل عدم رمزگذاري اين کيبوردهاي بي سيم و سيگنال آن ها به دليل عدم به روزرساني نرم افزارهاي مربوطه و صفحه کليد است که تابع برطرف کردن نيست.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

رهپویان-خبرنیوزقم | فرهنگ هنر | حوزه | اجتماعی| مذهبی